Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja dla sąsiada

komentarze 3

To było kilka lat temu, wtedy jeszcze chadzałem do barów. Na osiedlu sąsiad (dwa domy dalej) miał warsztat samochodowy oraz właśnie bar. I raz zapytał mnie w barze, czy nie odzyskałbym dla niego pieniędzy w kwocie chyba ok. 2500 zł. za naprawę samochodu. Teraz już nie przyjmuję zleceń windykacji na takie relatywnie niskie kwoty, ale wtedy tak. Normalnie moja prowizja wynosiłaby 15% ale po sąsiedzku zaproponowałem 10% i spisaliśmy umowę.

Dłużniczka wpłaciła pieniądze na konto firmowe tego klienta (niewątpliwie pod wpływem działań z mojej strony) i zmieniła siedzibę (to była spółka z o.o.) a ten zamiast mnie o tym poinformować, to prowokował mnie w barze do zaczepki, w tym podjudzając przeciwko mnie innych gości. Wyszedłem z baru nie dając się sprowokować i zastanawiając się o co chodzi. Dopiero później dowiedziałem się że pieniądze zostały odzyskane.

Ułożyło mi się to w taką całość. Typ, nie chcąc płacić mi prowizji wykombinował sobie, że sprowokuje z mojej strony awanturę i będzie miał pretekst do niewypłacenia mi prowizji z powodu mojego „złego zachowania się”, nie wiem, zrażenia innych gości w lokalu, itp. Zapewne było to też na wypadek gdybym rozgłaszał w okolicy że nie wypłacił mi prowizji.  Dalsze wypadki (już nie chce mi się rozpisywać) potwierdziły że tak było w istocie. Dla typa ważniejsze było wypier..ić mnie na te 250 złotych prowizji niż zachować bądź co bądź dobrego klienta który te kwotę przejadłby i przepił może w miesiąc u niego… Przecież kur..a musiał liczyć się z tym że przestanę chodzić do tego baru po takiej zagrywce. No i przestałem, a jakże, a jego skompromitowałem.

Styczeń 10th, 2011 at 6:12 am

kategoria: społeczeństwo

Komentarze do 'Windykacja dla sąsiada'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja dla sąsiada'.

 1. Ile przyjaźni/znajomości spaliło się po podobnych akcjach…Szkoda słów.

  savannah

  12 Sty 11 at 18:51

 2. Ale pajac.

  Rex

  16 Lut 11 at 15:14

 3. Tam gdzie zaczynają się pieniądze tam kończą się przyjaźnie. Niestety.

  alaska

  18 maja 11 at 20:21

Skomentuj