Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Spłacone zajęcie komornicze w świadectwie pracy

2 komentarze

Pytanie: Miałem w aktualnej pracy zajęcie komornicz4e na wynagrodzeniu, zeszło wszystko, egzekucja umorzona. Mam nagraną nową pracę. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie wspomniałem, że miałem problem ze spłatą długu. Zresztą nie było o to pytania. Wolałbym żeby w nowej pracy się o tym nie dowiedzieli. I stąd moje pytani a mianowicie, czy na świadectwie pracy z aktualnej firmy będzie informacja o tym niegdysiejszym zajęciu komorniczym na pensji?

Przeczytaj też: Komornik a praca w banku

Odpowiedź: Nie będzie w świadectwie pracy informacji o uchylonym już zajęciu wynagrodzenia. Aktualny pracodawca nie ma prawa zamieścić o tym wzmianki w świadectwie pracy.

Jeżeli z tytułu wspomnianego zadłużenia został Pan wpisany do któregoś z rejestrów długów BIG, to po spłacie już były wierzyciel miał obowiązek usunąć z rejestru Pana dane.

Przeczytaj też: Komornik a praca w wojsku

Jeżeli długiem tym był kredyt, to informacja o zadłużeniu może jeszcze figurować w BIK ale jak mniemam przyszły pracodawca nie sprawdzi tego (nie zażądał od Pana upoważnienia do sprawdzenia Pana w BIK). Jeszcze nie słyszałem o tym, że by pracodawca sprawdzał pracownika w BIK.

Przeczytaj też: Komornik a praca w policji

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

4 grudnia, 2022

Komentarze do 'Spłacone zajęcie komornicze w świadectwie pracy'

Subscribe to comments with RSS

  1. Co to w ogóle za pomysł wpisywać do świadectwa pracy że pracownik kiedyś miał dług.

    Anonim

    6 gru 22 o 14:55

  2. I co to pracodawce nowego może obchodzić. Czasy mamy takie, że nietrudno o problemy ze spłatą kredytu przede wszystkim, nawet gdy ktoś dołożył starań.

    Kajetan

    7 gru 22 o 07:09

Skomentuj