Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a praca w banku

4 komentarze

Pytanie: Czy fakt, że komornik prowadzi przeciwko mnie postępowanie egzekucyjne, może mi zaszkodzić przy staraniu się o pracę w banku komercyjnym? Chodzi o kredyt z innego banku.

Przeczytaj też: Komornik a praca w policji

Odpowiedź: Nie, pracodawcy, w tym bankowi, nic do tego że ma Pan przeterminowany dług który egzekwuje od pana komornik czy firma windykacyjna. W ogóle, to Pana prywatna sprawa. Wyjdzie to na jaw gdy już będzie Pan w banku pracował, kiedy to komornik zajmie wynagrodzenie ale to w żaden sposób Pana formalnie nie powinno dyskredytować. Kto jak kto ale bankowcy doskonale wiedzą, że łatwo popaść w długi z tytułu kredytów zaciągniętych w dobrej wierze, zdarzają się rozmaite przypadki losowe np. choroba członka rodziny i konieczność sfinansowania leczenia albo utrata pracy nie z winy pracownika skutkująca powstaniem zaległości w spłacie kredytu.

Przeczytaj też: Komornik a praca w wojsku

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Komornik a praca w banku'

Subscribe to comments with RSS

 1. Nieformalnie może zaszkodzić już w pracy. Nie powinno ale może.

  Anonim

  16 gru 20 o 09:25

 2. W kadrach powinni trzymać gęby na kłódkę o komorniku u pracownika ale w polskich firmach – molochach głównie “kultura” organizacyjna jest taka, że gębę tak rozpuszczą że cały bank się o tym dowie, nie tylko szefostwo.

  Gościu

  8 cze 21 o 20:23

 3. No jeszcze czego, niech więc banki też wypną się na swoich klientów co mają w nich zaległości kredytowe albo niech tytułują ich w pismach “pan oszust” albo “pan nieudacznik życiowy”. Przyczyny zaległości kredytowych bywają naprawdę różne czasem związane z nieszczęściami losowymi.

  Katerina

  11 lip 21 o 10:39

 4. Generalnie to zaległe raty jakoś tam jednak niedobrze świadczą o takim kredytobiorcy. Większość losowych przypadków jednak można przewidzieć, takie są fakty. Poza tym są i inne długi niż kredytowe, na przykład odszkodowania, nawiązki.

  hanah

  13 sty 22 o 16:00

Skomentuj