Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik a praca w wojsku

Brak komentarzy

Pytanie: Chciałbym iść na zawodowego żołnierza, najlepiej do wojsk powietrzno-desantowych. Niestety mam komornika a to za niespłacony kredyt w banku. Trwa egzekucja z wynagrodzenia w mojej aktualnej pracy, zadłużenie stopniowo się zmniejsza ale oceniam, że jeszcze przez około roku czasu egzekucja potrwa. Pytanie, czy ten fakt może mi zaszkodzić w rekrutacji do służby w wojsku?

Odpowiedź: Nie, formalnie na pewno nie, nieformalnie chyba też nie. Mnóstwo osób w naszym kraju jest zadłużonych. Wiadomo, że przytrafiają się różne sytuacje losowe które doprowadzają do konieczności zaciągnięcia kredytu czy powstania innego zadłużenia ze spłatą którego są problemy i egzekucją zajmuje się komornik. To, że ktoś ma dług którego termin zapłaty minął nie oznacza automatycznie, że taka osoba jest nieuczciwa albo niezaradna życiowo.

Tak na marginesie, to prowadziłem kilka lat temu windykację przeciwko młodej pani która niezwróciła prywatnej pożyczki, egzekucja została umorzona z powodu bezskuteczności. Po pewnym czasie znalazłem w internecie wzmiankę o tej pani jako o żołnierzu… Skierowałem więc do komornika egzekucję i faktycznie, komornik zajął jej wynagrodzenie w wojsku, dług został wyegzekwowany a pani dalej jest żołnierzem.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Skomentuj