Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a praca w wojsku

13 komentarzy

Pytanie: Chciałbym iść na zawodowego żołnierza, najlepiej do wojsk powietrzno-desantowych. Niestety mam komornika a to za niespłacony kredyt w banku. Trwa egzekucja z wynagrodzenia w mojej aktualnej pracy, zadłużenie stopniowo się zmniejsza ale oceniam, że jeszcze przez około roku czasu egzekucja potrwa. Pytanie, czy ten fakt może mi zaszkodzić w rekrutacji do służby w wojsku?

Odpowiedź: Nie, formalnie na pewno nie, nieformalnie chyba też nie. Mnóstwo osób w naszym kraju jest zadłużonych. Wiadomo, że przytrafiają się różne sytuacje losowe które doprowadzają do konieczności zaciągnięcia kredytu czy powstania innego zadłużenia ze spłatą którego są problemy i egzekucją zajmuje się komornik. To, że ktoś ma dług którego termin zapłaty minął nie oznacza automatycznie, że taka osoba jest nieuczciwa albo niezaradna życiowo.

Tak na marginesie, to prowadziłem kilka lat temu windykację przeciwko młodej pani która niezwróciła prywatnej pożyczki, egzekucja została umorzona z powodu bezskuteczności. Po pewnym czasie znalazłem w internecie wzmiankę o tej pani jako o żołnierzu… Skierowałem więc do komornika egzekucję i faktycznie, komornik zajął jej wynagrodzenie w wojsku, dług został wyegzekwowany a pani dalej jest żołnierzem.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Komornik a praca w wojsku'

Subscribe to comments with RSS

 1. A z jakiej ta żołnierka jednostki jest?

  postronny

  26 maj 21 o 08:42

 2. Jakaś zmechanizowana, no ten tym wojska którego chyba najwięcej. Nie ważne. Egzekucja była natomiast w pewien sposób wyjątkowa pośród setek spraw jakie prowadziłem u komorników a mianowicie, gdy komornik wysłał do wojska zajęcie wynagrodzenia, to przez kilka miesięcy nie zostało wykonane i już myślałem, że ta pani już nie pracuje w wojsku (o tym że jest wojskową dowiedziałem się z internetu). Jednak po kilku miesiącach (pogratulować “szybkości” reakcji) pani komornik ponowiła zajęcie i pieniądze zaczęły być ściągane.

  admin

  26 maj 21 o 08:51

 3. Kolega został przyjęty do wojska mając komornika ale on wcześniej nigdzie nie pracował, studiował dlatego wojsko przy przyjęciu nie wiedziało o tym.

  Grzesiek

  11 wrz 21 o 20:05

 4. Gdyby wiedziało, też by go przyjęło. Proszę zauważyć, że świadectwo z poprzedniej pracy przynosi się mając już akceptację.

  admin

  11 wrz 21 o 21:23

 5. Dopóki umowa o prace nie jest podpisana, to pracodawca może się wycofać pod jakimkolwiek pozorem ale do wojska komornik faktycznie nie jest przeszkodą. Prędzej do banku czy innej firmy związanej z finansami ale też nie powinno tak być.

  Kidawa

  10 paź 21 o 07:03

 6. Niektóre sytuacje w wyniku których powstał dług są całkowicie niezawinione przez dłużnika, dyskredytowanie z powodu długu kandydata albo już żołnierza jak też pracownika w każdym innym zawodzie byłoby naganne.

  Miłosz

  15 lis 21 o 19:45

 7. A ja mam pytanie, bo wobec mnie komornik umorzył postępowanie egzekucyjne z racji bezskuteczności, na razie bowiem nie pracuję. Chcę zostać zawodowym żołnierzem tylko pytanie, czy komornik zostanie poinformowany jak tylko mnie w wojsku zatrudnią?

  garrett

  28 lut 22 o 12:22

 8. Nie, skoro aktualnie nie toczy się postępowanie egzekucyjne, to komornik nie zostanie poinformowany o zatrudnieniu Pana.

  admin

  28 lut 22 o 12:29

 9. Witam moje pytanie..pracuję na umowe o prace i na pół etatu na zlecenie, wynagrodzenie z umowy zlecenie w całości przelewa księgowa komornikowi, wstąpiłem do WOT czy uposażenie Wot księgowa również wszystko przeleje komornikowi?

  Radek

  7 lip 22 o 13:29

 10. Witam, niestety tak – przeleje komornikowi ponieważ uposażenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej nie podlegają wyłączeniom spod egzekucji komorniczej

  admin

  7 lip 22 o 14:08

 11. To kto płaci żołnierzowi WOT za gotowość pracodawca czy wojsko? Pieniądze za gotowość mają być przelewane przez wojsko na moje prywatne konto to w jaki sposób księgowa z mojej pracy przeleje na konto komornika?

  Radek

  18 lip 22 o 09:56

 12. Skoro jest tak jak Pan pisze, to za gotowość płaci WOT a nie pracodawca. Skoro tak, to komornik dowie się o wynagrodzeniu z WOT gdy wystosuje zapytanie do ZUS o płatników składek czyli o pracodawców dłużnika i wyśle zajęcie wynagrodzenia wprost do WOT. Tak uważam. Akt prawny ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wśród rodzajów wynagrodzeń od których nie jest odprowadzany ZUS nie wymienia WOT zatem w ZUS jest informacja o tym, że dłużnik jest żołnierzem WOT.

  Podtrzymuję natomiast to, że wynagrodzenie żołnierza WOT podlega egzekucji.

  admin

  18 lip 22 o 11:17

 13. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź..Nie wstępuję do WOT dla uposażenia ale wiem że na czas szkoleń pracodawca udziela urlopów bezpłatnych i po prostu chciałem wiedzieć czy pozostanie mi minimum wolne od zajęcia.

  Radek

  18 lip 22 o 12:49

Skomentuj