Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a praca w wojsku

13 komentarzy

Pytanie: Chciałbym iść na zawodowego żołnierza, najlepiej do wojsk powietrzno-desantowych. Niestety mam komornika a to za niespłacony kredyt w banku. Trwa egzekucja z wynagrodzenia w mojej aktualnej pracy, zadłużenie stopniowo się zmniejsza ale oceniam, że jeszcze przez około roku czasu egzekucja potrwa. Pytanie, czy ten fakt może mi zaszkodzić w rekrutacji do służby w wojsku?

Przeczytaj też: Komornik a praca w banku

Odpowiedź: Nie, formalnie na pewno nie, nieformalnie chyba też nie. Mnóstwo osób w naszym kraju jest zadłużonych. Wiadomo, że przytrafiają się różne sytuacje losowe które doprowadzają do konieczności zaciągnięcia kredytu czy powstania innego zadłużenia ze spłatą którego są problemy i egzekucją zajmuje się komornik. To, że ktoś ma dług którego termin zapłaty minął nie oznacza automatycznie, że taka osoba jest nieuczciwa albo niezaradna życiowo.

Przeczytaj też: Komornik a praca w policji

Tak na marginesie, to prowadziłem kilka lat temu windykację przeciwko młodej pani która niezwróciła prywatnej pożyczki, egzekucja została umorzona z powodu bezskuteczności. Po pewnym czasie znalazłem w internecie wzmiankę o tej pani jako o żołnierzu… Skierowałem więc do komornika egzekucję i faktycznie, komornik zajął jej wynagrodzenie w wojsku, dług został wyegzekwowany a pani dalej jest żołnierzem.

Przeczytaj też: Komornik zajmuje “…nie więcej jednak niż 50% wynagrodzenia lub wierzytelności miesięcznie…”

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

15 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Komornik a praca w wojsku'

Subscribe to comments with RSS

 1. A z jakiej ta żołnierka jednostki jest?

  postronny

  26 maj 21 o 08:42

 2. Jakaś zmechanizowana, no ten tym wojska którego chyba najwięcej. Nie ważne. Egzekucja była natomiast w pewien sposób wyjątkowa pośród setek spraw jakie prowadziłem u komorników a mianowicie, gdy komornik wysłał do wojska zajęcie wynagrodzenia, to przez kilka miesięcy nie zostało wykonane i już myślałem, że ta pani już nie pracuje w wojsku (o tym że jest wojskową dowiedziałem się z internetu). Jednak po kilku miesiącach (pogratulować “szybkości” reakcji) pani komornik ponowiła zajęcie i pieniądze zaczęły być ściągane.

  admin

  26 maj 21 o 08:51

 3. Kolega został przyjęty do wojska mając komornika ale on wcześniej nigdzie nie pracował, studiował dlatego wojsko przy przyjęciu nie wiedziało o tym.

  Grzesiek

  11 wrz 21 o 20:05

 4. Gdyby wiedziało, też by go przyjęło. Proszę zauważyć, że świadectwo z poprzedniej pracy przynosi się mając już akceptację.

  admin

  11 wrz 21 o 21:23

 5. Dopóki umowa o prace nie jest podpisana, to pracodawca może się wycofać pod jakimkolwiek pozorem ale do wojska komornik faktycznie nie jest przeszkodą. Prędzej do banku czy innej firmy związanej z finansami ale też nie powinno tak być.

  Kidawa

  10 paź 21 o 07:03

 6. Niektóre sytuacje w wyniku których powstał dług są całkowicie niezawinione przez dłużnika, dyskredytowanie z powodu długu kandydata albo już żołnierza jak też pracownika w każdym innym zawodzie byłoby naganne.

  Miłosz

  15 lis 21 o 19:45

 7. A ja mam pytanie, bo wobec mnie komornik umorzył postępowanie egzekucyjne z racji bezskuteczności, na razie bowiem nie pracuję. Chcę zostać zawodowym żołnierzem tylko pytanie, czy komornik zostanie poinformowany jak tylko mnie w wojsku zatrudnią?

  garrett

  28 lut 22 o 12:22

 8. Nie, skoro aktualnie nie toczy się postępowanie egzekucyjne, to komornik nie zostanie poinformowany o zatrudnieniu Pana.

  admin

  28 lut 22 o 12:29

 9. Witam moje pytanie..pracuję na umowe o prace i na pół etatu na zlecenie, wynagrodzenie z umowy zlecenie w całości przelewa księgowa komornikowi, wstąpiłem do WOT czy uposażenie Wot księgowa również wszystko przeleje komornikowi?

  Radek

  7 lip 22 o 13:29

 10. Witam, niestety tak – przeleje komornikowi ponieważ uposażenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej nie podlegają wyłączeniom spod egzekucji komorniczej

  admin

  7 lip 22 o 14:08

 11. To kto płaci żołnierzowi WOT za gotowość pracodawca czy wojsko? Pieniądze za gotowość mają być przelewane przez wojsko na moje prywatne konto to w jaki sposób księgowa z mojej pracy przeleje na konto komornika?

  Radek

  18 lip 22 o 09:56

 12. Skoro jest tak jak Pan pisze, to za gotowość płaci WOT a nie pracodawca. Skoro tak, to komornik dowie się o wynagrodzeniu z WOT gdy wystosuje zapytanie do ZUS o płatników składek czyli o pracodawców dłużnika i wyśle zajęcie wynagrodzenia wprost do WOT. Tak uważam. Akt prawny ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 18 grudnia 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe wśród rodzajów wynagrodzeń od których nie jest odprowadzany ZUS nie wymienia WOT zatem w ZUS jest informacja o tym, że dłużnik jest żołnierzem WOT.

  Podtrzymuję natomiast to, że wynagrodzenie żołnierza WOT podlega egzekucji.

  admin

  18 lip 22 o 11:17

 13. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź..Nie wstępuję do WOT dla uposażenia ale wiem że na czas szkoleń pracodawca udziela urlopów bezpłatnych i po prostu chciałem wiedzieć czy pozostanie mi minimum wolne od zajęcia.

  Radek

  18 lip 22 o 12:49

Skomentuj