Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a praca w policji

6 komentarzy

Pytanie: Mam zamiar ubiegać się o przyjęcie do służby w Policji. Niestety mam kilka zadłużeń które egzekwuje komornik. Nie są to konsekwencje ani przestępstw ani wykroczeń. Gdy siostra była ciężko chora, to dokładałem się rodzicom z mojej pensji do jej kosztownego leczenia przez co powstało przeterminowane zadłużenie między innymi pożyczki. Czy fakt zajęć komorniczych dyskredytuje mnie jako kandydata do pracy w Policji albo czy może utrudnić ścieżkę awansu już będąc w służbie?

Przeczytaj też: Komornik a praca w wojsku

Odpowiedź: Fakt bycia zadłużonym nie ma żadnego wpływu podczas rekrutacji czyli na przyjęcie do pracy w policji ani na pracownika cywilnego ani na funkcjonariusza. Nie ma też wpływu na karierę w policji przynajmniej formalnie. Gdy do kadr wpłynie zajęcie komornicze to nawet nie powinni o tym fakcie informować przełożonych. A Pana zadłużenie a dokładniej przyczyna o której Pan pisze, to nie tylko nie jest powód do wstydu ale przeciwnie – dobrze o Panu świadczy.

Przeczytaj też: Komornik a praca w banku

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

20 listopada, 2020

Komentarze do 'Komornik a praca w policji'

Subscribe to comments with RSS

 1. Któras kadrowa albo wszystkie z nich nie omieszkają rozpaplać. Wystarczy że powiedzą jednemu i cala jednostka policji wiedziec będzie.

  exi

  20 Lis 20 o 21:44

 2. I co z tego, przecież nie zwolnią za to a komornika mieć to nie jakiś wstyd.

  Anonim

  12 Sty 21 o 19:40

 3. W policji tak się prawo łamie że kandydat mający komornika to niewiniątko i nikogo nie zgorszy tam.

  postronny

  26 Maj 21 o 08:40

 4. Nie uogólniałbym ale zapewne nie brak takich.

  admin

  26 Maj 21 o 08:47

 5. Ja mam zajęcie komornicze w firmie kurierskiej a chce dostać się do Policji. Pytanie moje jest następujące: czy firma kurierska ma prawo w świadectwie pracy wpisać, że mam zajęcie komornicze? Podobno wpisują ale czy jest to zgodne z prawem?

  branko

  12 Paź 21 o 21:48

 6. Pracodawca nie tylko ma prawo ale ma obowiązek wpisać w świadectwie pracy, że prowadzona jest egzekucja z wynagrodzenia.

  admin

  12 Paź 21 o 22:00

Skomentuj