Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik a praca w policji

8 komentarzy

Pytanie: Mam zamiar ubiegać się o przyjęcie do służby w Policji. Niestety mam kilka zadłużeń które egzekwuje komornik. Nie są to konsekwencje ani przestępstw ani wykroczeń. Gdy siostra była ciężko chora, to dokładałem się rodzicom z mojej pensji do jej kosztownego leczenia przez co powstało przeterminowane zadłużenie między innymi pożyczki. Czy fakt zajęć komorniczych dyskredytuje mnie jako kandydata do pracy w Policji albo czy może utrudnić ścieżkę awansu już będąc w służbie?

Przeczytaj też: Komornik a praca w wojsku

Odpowiedź: Fakt bycia zadłużonym nie ma żadnego wpływu podczas rekrutacji czyli na przyjęcie do pracy w policji ani na pracownika cywilnego ani na funkcjonariusza. Nie ma też wpływu na karierę w policji przynajmniej formalnie. Gdy do kadr wpłynie zajęcie komornicze to nawet nie powinni o tym fakcie informować przełożonych. A Pana zadłużenie a dokładniej przyczyna o której Pan pisze, to nie tylko nie jest powód do wstydu ale przeciwnie – dobrze o Panu świadczy.

Przeczytaj też: Komornik a praca w banku

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

20 listopada, 2020

Komentarze do 'Komornik a praca w policji'

Subscribe to comments with RSS

 1. Któras kadrowa albo wszystkie z nich nie omieszkają rozpaplać. Wystarczy że powiedzą jednemu i cala jednostka policji wiedziec będzie.

  exi

  20 lis 20 o 21:44

 2. I co z tego, przecież nie zwolnią za to a komornika mieć to nie jakiś wstyd.

  Anonim

  12 sty 21 o 19:40

 3. W policji tak się prawo łamie że kandydat mający komornika to niewiniątko i nikogo nie zgorszy tam.

  postronny

  26 maj 21 o 08:40

 4. Nie uogólniałbym ale zapewne nie brak takich.

  admin

  26 maj 21 o 08:47

 5. Ja mam zajęcie komornicze w firmie kurierskiej a chce dostać się do Policji. Pytanie moje jest następujące: czy firma kurierska ma prawo w świadectwie pracy wpisać, że mam zajęcie komornicze? Podobno wpisują ale czy jest to zgodne z prawem?

  branko

  12 paź 21 o 21:48

 6. Pracodawca nie tylko ma prawo ale ma obowiązek wpisać w świadectwie pracy, że prowadzona jest egzekucja z wynagrodzenia.

  admin

  12 paź 21 o 22:00

 7. Witam.
  Chciałam się poradzić. Od dłuższego czasu mam problem z pożyczkami na 30 tysięcy, są ich 3 , x każdej pożyczki rośnie prowizja a to cały czas rośnie. Nie brałam ich dla siebie ,chciałam pomóc swojej mamie. Oczywiście ta się wszystkiego wypiera i nie chce już tego spłacić. Spłacam to jak mogę małe sumy
  Chodzi o to ,iż obecnie pracuje w Policji.
  Jeśli dojdzie do rozprawy sądowej i będę miała komornika dowiedzą się o tym moi przełożeni? Chciałabym tego uniknąć… Jest mi wstyd z tego powodu, że popadałam w takie problemy przez własną matkę.

  Proszę o pomoc i odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Ela

  13 gru 22 o 04:32

 8. Witam, na etapie postępowania sądowego o zapłatę nikt się o tym nie dowie natomiast jeżeli dojdzie do egzekucji komorniczej to na pewno zostanie zajęte przez komornika Pani wynagrodzenie za pracę w Policji. Nie wiem, czy zajęcie wynagrodzenia zostanie przesłane przez komornika do jednostki w której Pani pracuje, czy może gdzie indziej. Kiedyś miałem sprawę przeciwko żołnierce zawodowej to zajęcie wynagrodzenia komornik wysłał nie do jej jednostki tylko do jakiejś innej, nie pamiętam jakiej. Skąd przychodzą przelewy Pani wynagrodzenia?

  W zajęciu wynagrodzenia są też podane dane wierzyciela więc w komórce realizującej zajęcie będą mogli przeczytać, że wierzycielem jest firma pożyczkowa. W mojej ocenie nie powinni przekazywać informacji o zajęciu przełożonym ale nieformalnie w praktyce zapewne różnie to bywa i jeżeli zajęcie trafi do pani jednostki to nie można wykluczyć, że informacja o tym pocztą pantoflową rozniesie się.

  Fakt toczącej się egzekucji komorniczej nie powinien mieć żadnego negatywnego wpływu na ocenę Pani przez przełożonych. Poza tym prawdopodobnie wielu policjantów (podobnie jak przedstawicieli innych zawodów) ma komornika.

  Pozdrawiam

  admin

  13 gru 22 o 05:50

Skomentuj