Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Po jakim czasie bank przekazuje pieniądze komornikowi?

4 komentarze

Pytanie: Po jakim czasie bank przekazuje zajęte pieniądze na koncie komornikowi?

Przeczytaj też: Kiedy bank przekazuje pieniądze komornikowi?

Odpowiedź: Bank przekazuje środki pieniężne z zajętego rachunku na rachunek bankowy komornika niezwłocznie po upływie siedmiu dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zajęciu. Jednakże w razie egzekucji bieżących alimentów lub rent bank niezwłocznie przekazuje środki pieniężne z zajętego rachunku na rachunek bankowy komornika. – art. 8892 kpc (kodeksu postępowania cywilnego).

Przeczytaj też: Ile dni ma komornik na przekazanie pieniędzy wierzycielowi?

Ani wyżej wymieniony ani inny przepis nie porusza kwestii terminu przekazania komornikowi środków które wpłyną na już wcześniej zajęty rachunek bankowy ale przyjmuje się w praktyce ż ei w takich przypadkach obowiązują wyżej wymienione terminy przekazywania zajętych środków komornikowi.

Przeczytaj też: Komornik nie przekazuje pieniędzy wierzycielowi

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

8 kwietnia, 2023

Komentarze do 'Po jakim czasie bank przekazuje pieniądze komornikowi?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dopóki bank nie przekaże komornikowi środków nie podlegających zajęciu które zablokował, to skarga na czynności komornika jest bezpodstawna?

  Jacek

  9 kw. 23 o 03:16

 2. Tak uważam.

  admin

  9 kw. 23 o 12:13

 3. Czy jeśli Bank zablokował mi środki na rachunku bankowym firmowym w związku z zajęciem z US to czy środki te mogą zostać przekazane szybciej niż po upływie 7 dni (informacja z Banku że nie mogą) .

  Leila

  7 lip 23 o 16:10

 4. Nie mogą zostać przekazane szybciej niż po 7 dniach nawet gdy jest to egzekucja administracyjna i nawet gdy z rachunku firmowego (wyjątkiem jest egzekucja alimentów ale us nie prowadzi egzekucji alimentów nawet w przypadku wystąpienia zbiegu egzekucji) .

  admin

  7 lip 23 o 18:14

Skomentuj