Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kiedy bank przekazuje pieniądze komornikowi?

3 komentarze

Zgodnie z art. 8892 Kodeksu postępowania cywilnego bank przekazuje środki pieniężne z zajętego rachunku na rachunek bankowy komornika niezwłocznie po upływie siedmiu dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zajęciu. Inaczej jest w przypadku egzekucji  bieżących alimentów lub rent gdyż te bank przekazuje komornikowi niezwłocznie.

Przeczytaj też: Komornik nie przekazuje pieniędzy wierzycielowi

Jeżeli więc bierzesz pod uwagę niecelową czyli bezpodstawną egzekucję przeciwko sobie a nawet jeżeli nie bierzesz jej pod uwagę, to radzę codziennie logować się na swój rachunek bankowy. Komornik bowiem owszem, wysyła dłużnikowi pocztą poleconą odpis zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego ale samo zajęcie “idzie” do banku w oka mgnieniu, bo drogą elektroniczną. A przesyłka polecona “idzie” kilka dni a do tego listonosz może nie zastać nikogo z domowników i zostawić awizo (na którym przecież nie jest napisane że dotyczy przesyłki od komornika) które to awizo może zechce Ci się zanieść na pocztę dopiero po kilku dniach… W takiej sytuacji może się zdarzyć, że już nie tylko bank zdążył przekazać środki komornikowi ale też komornik zdążył je przekazać byłemu lub fikcyjnemu wierzycielowi.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 października, 2020

Komentarze do 'Kiedy bank przekazuje pieniądze komornikowi?'

Subscribe to comments with RSS

 1. A od takiego “wierzyciela” wyegzekwowanie zwrotu może okazać się niewykonalne nawet też komorniczo.

  Mariusz

  23 mar 21 o 17:55

 2. Z pewnością. Podobnie jest w windykacji tzn. odzyskamy ług na zlecenie a klient nie chce nam zapłacić prowizji, jak jest wysoka to jego windykujemy, często jednak b3ezskutecznie. Czasem dłużnik jest bardziej ściągalny od wierzyciel atak to bywa.

  windykator

  19 maj 21 o 10:29

 3. windykator, działajcie w oparciu o cesję wierzytelności, powierniczą. Wtedy takiego problemu zazwyczaj nie ma.

  Krystian

  18 cze 21 o 03:56

Skomentuj