Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja z nieruchomości – od jakiej kwoty?

Brak komentarzy

Pytanie: Poniżej opiszę czynności komornik i potrzebuję pomocy prawnej.

1./07.12.22r.postanowienie komornika o zawieszeniu postępowania art.820 kpc zawiesić postępowanie egzekucyjne w części dotyczącej w egzekucji z ograniczonego prawa stanowiącego lokal mieszkalny.
2./ prowadzić postępowanie w pozostałym zakresie.

Przeczytaj też: Zawieszenie postępowania egzekucyjnego a zajęcia dokonane wcześniej

W tym samym dniu otrzymuję zawiadomienie o wszczęciu egzekucji z nieruchomości innego wierzyciela na kwotę główną 2.354,64zł + odsetki 705,23zł oraz wniosek o wpis wzmianki o toczącej się egzekucji jak również zarządzenie komornika w sprawie połączenia akt jednej sprawy do drugiej.

Przeczytaj też: Licytacja połowy mieszkania

Moje pytanie skoro jest zawieszenie postępowania, to czy można łączyć sprawę jedna z drugą, i po drugie przy tak nie wielkim długu egzekucja z nieruchomości? Od jakiej kwoty może być prowadzona egzekucja z nieruchomości?

Odpowiedź: Egzekucja na wniosek jednego z wierzycieli nie została umorzona lecz zawieszona wobec czego możliwe jest przyłączenie się drugiego wierzyciela do egzekucji z nieruchomości.

Przeczytaj też: Przyłączenie się do postępowania egzekucyjnego

Niedopuszczalność z powodu niskiego długu dotyczy nie wszczęcia egzekucji ale samej licytacji ale i to nie zawsze: Licytacja mieszkania za mały dług

A co do kwoty, to istotna jest łączna; niewykluczone (generalnie; komornik tego nie jest w stanie sprawdzić), że przyłączą się do egzekucji kolejni wierzyciele przez co łączna kwota zadłużenia będzie wystarczająco wysoka do wyznaczenia licytacji.

Przeczytaj też: Ile czasu trwa egzekucja komornicza z nieruchomości?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

12 grudnia, 2022

Skomentuj