Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak wybrać dobrą kartę kredytową

Brak komentarzy

Posiadanie karty kredytowej (najlepsze oferty są tutaj) może być w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem niż pożyczka czy kredyt. Aby jednak tak się stało, powinniśmy przed wyborem karty dowiedzieć na co zwrócić naszą szczególną uwagę.

Przeczytaj też: Karta kredytowa – wymagania

Opłata za wydanie, korzystanie i ubezpieczenie
Jeżeli nie chcemy ponosić niepotrzebnych kosztów z posiadania w swoim portfelu karty kredytowej, dowiedzmy się w pierwszej kolejności jakie wiążą się z nią opłaty. Zasadą jest, że do podpisania umowy o kartę kredytową w banku, wydającym kartę nie musimy posiadać rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego. Na wszelki jednak wypadek upewnijmy się czy np. po okresie promocyjnym nie będziemy zmuszeni tego zrobić. Sprawdźmy także jaka jest wysokość opłaty za wydanie karty i pakiet ubezpieczeniowy.

Przeczytaj też: Kredyt odnawialny vs karta kredytowa

Wysokość oprocentowania
Biorąc pod uwagę, że oprocentowanie karty kredytowej nie należy to najniższych, nie zapomnijmy zapoznać się z tym bardzo istotnym parametrem. Szczególnie ważne w tej sytuacji jest tzw. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która pozwoli nam ocenić, ile tak naprawdę wydamy z tytułu posiadania karty w skali całego roku.

Warunki spłaty
Do jednego z ważniejszych czynników, decydujących o tym czy dana karta jest atrakcyjnym narzędziem finansowym czy nie, zalicza się okres bezodsetkowy, czy grace period. Jest to czas, jaki mamy na zapłacenie za towar od momentu zrobienia zakupów. Najczęściej okres ten wynosi 56 dni, z czego 30 dni stanowi okres rozliczeniowy, a 26 dni to czas na spłatę zadłużenia.

Przeczytaj też: Jak działa okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?

Zasady bezpieczeństwa
Jak wielu z nas myśli, że jego nie dotyczy sytuacja kradzieży lub zgubienia portfela? Założenie takie może być bardzo dotkliwe dla naszego budżetu. Warto więc zawczasu ustrzec się niepotrzebnych skutków, m. in. ubezpieczając posiadaną kartę kredytową od tych przykrych wypadków. Wybierając kartę, sprawdźmy czy bank przewiduje takie ubezpieczenie i jakie ewentualnie pobiera opłaty za zastrzeżenie i wydanie duplikatu karty.

Przeczytaj też: Porównanie kredytu gotówkowego i karty kredytowej

13 września, 2014

kategoria kredyty

tag

Skomentuj