Kredyt w karcie kredytowej
Karty kredytowe (najlepsze polecamy tutaj) odstraszają wiele osób które mogłyby sobie na nie pozwolić, czyli mają zdolność kredytową. Przyznanie przez bank karty kredytowej to jak przyznanie pożyczki, bo jej posiadacza może w każdej chwili z niej skorzystać, czy to dokonując w sklepie i płacą kartą przy kasie, czy to dokonując płatności za zamówienie w sklepie internetowym, czy wreszcie wybierając środki na karcie w formie gotówki, z bankomatu.
Przeczytaj też: Kredyt odnawialny vs karta kredytowa
Mówi się, że karty kredytowe są wysoko oprocentowane. W rzeczywistości oprocentowanie kredytu w karcie kredytowej jest nieraz niższe niż oprocentowanie standardowego kredytu gotówkowego. Odsetki na karcie nie mogą przekroczyć oprocentowania maksymalnego, podobnie jak w przypadku kredytu gotówkowego. Tyle tylko, że w standardowym kredycie gotówkowym mamy jeszcze często także inne koszty jak ubezpieczenie i prowizja za udzielnie kredytu, co czasem czyni oprocentowanie rzeczywiste kredytu gotówkowego wyższym od oprocentowania nominalnego – maksymalnego. W karcie kredytowej nie ma tych dodatkowych kosztów, jest tylko oprocentowanie nominalne.
Przeczytaj też: Porównanie kredytu gotówkowego i karty kredytowej
No i chyba najistotniejsze – banki oferują na kartach kredytowych okres bezodsetkowy, nawet przekraczający 50 dni. Oznacza to nieoprocentowany kredyt, ale trzeba uważać, aby nie pogubić się z wyliczeniem terminu spłaty i nie przegapić tegoż terminu, bo wtedy zostaną naliczone odsetki także za okres bezodsetkowy. I to nie jest tak, że niezależnie od dnia miesiąca w którym dokonaliśmy płatności przy użyciu karty, okres bezodsetkowy wynosi tyle samo dni. Aby uniknąć kosztownej pomyłki, polecam zapoznać się z regulaminem do karty kredytowej i z umową.
Przeczytaj też: Jak działa okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?
Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl