Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak się komornik dowiaduje o miejscu pracy?

8 komentarzy

Ktoś zapytał wyszukiwarki – “jak się komornik dowiaduje o miejscu pracy”. Komornik wysyła w tym celu zapytanie do ZUS i jeżeli dłużnik pracuje to ZUS ma informację o płatniku jego składek czyli o pracodawcy. No i ZUS przekaże te informację komornikowi a komornik wyśle do zakładu pracy zajęcie wynagrodzenia dłużnika.

Przeczytaj też: Kiedy komornik dowie się o nowej pracy?

Wysłanie zajęcia wynagrodzenia do zakładu pracy dłużnika jeszcze nie oznacza, że będą ściągane jakieś pieniądze, bo dłużnik może otrzymywać wynagrodzenie minimalne które nawet w części nie podlega zajęciu. Ta kwota wynosi brutto w tym roku chyba 1386 zł. lub coś koło tego. Jeżeli pracujesz za taką stawkę wynagrodzenia, mieszkasz u mamusi i tatusia a wieża stereo którą masz w pokoju jest używana, nie masz swojego samochodu, to żyć nie umierać – komornik nic Ci nie zrobi.

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia wynagrodzenia przez komornika?

I tak przez całe życie, oby tylko rodzice też długo żyli. Szanuj więc rodziców, nie denerwuj ich, skocz do piwnicy po ziemniaki, umyj naczynia od czasu do czasu a wszystko będzie cacy. Zważywszy że wikt i opierunek też chyba masz gratis, to z tej minimalnej pensji spokojnie wystarczy Ci na kilka piwek dziennie w osiedlowym barze, w doborowym towarzystwie. Aha, spokojnie możesz mieć na koncie osobistym w banku środki w kwocie wolnej od zajęcia.

No, co?! Każdy musi mieć wysokie aspiracje? Jeżeli jemu jest tak dobrze jak jest, to dajmy mu spokój. Co, ma zrobić sobie przeszczep mózgu od jakiegoś biznesmena czy menadżera który w wypadku zginął?

Przeczytaj też: Wynagrodzenie minimalne a komornik

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

20 listopada, 2011

Komentarze do 'Jak się komornik dowiaduje o miejscu pracy?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Jak się komornik dowiaduje o miejscu pracy?'.

 1. Pamiętajmy jednak, że minimalna oficjalnie + dużo więcej pod stołem to częsta praktyka w PL. Nie, nie ze względu na długi. Ze względu na Największego Krajowego Złodzieja (ZUS) {pozdrawiamy 67-letnich emerytów 😉 }

  Lech

  20 lis 11 o 20:58

 2. Na szczescie pracownicy na pensji minimalnej nie maja wielkich szans na zrobienie duzych dlugow…

  PogromcaWspolnot

  21 lis 11 o 21:36

 3. ale maja szanse zrobic duze dlugi przed rozpoczeciem pracy na minimalnej, i to jest smutne 😉

  marian

  23 kw. 12 o 13:32

 4. Do Lecha: to prawda, sam połowę wynagrodzenia otrzymuję poza ZUS a więc pod przysłowiowym stołem. Komornik bezradny.

  figlarz

  11 maj 21 o 21:37

 5. Czy komornik jest w stanie namierzyć pracę na czarno dłużnika?

  Anonim

  9 cze 21 o 16:42

 6. Jeżeli będzie śledził dłużnika to tak albo jeżeli ktoś komornikowi o tym doniesie ale taki pracodawca prawdopodobnie wyprze się tego, że dłużnika zatrudnia. Komornik w takim przypadku musiałby czyhać na dłużnika aby zabrać mu wypłatę w gotówce. Praktycznie prawie niemożliwe.

  admin

  9 cze 21 o 18:30

 7. PogromcaWspolnot napisał” “Na szczescie pracownicy na pensji minimalnej nie maja wielkich szans na zrobienie duzych dlugow…”

  Mają, jeżeli podrobią zaświadczenie o zarobkach.

  Teodor

  16 cze 21 o 08:11

 8. W korporacji czy tam w jakimś państwowym zakładzie pracy dogadanie się na stawkę minimalną plus nieoficjalny dodatek nie wchodzi w grę.

  Antek

  10 sie 21 o 20:57

Skomentuj