Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

“czy komornik może zająć pożyczkę”

1 komentarz

“czy komornik może zająć pożyczkę” – takie ciekawe zapytanie pojawiło się w wyszukiwarce. Tak, może i to jeszcze jak… Po pierwsze, może zająć konto bankowe na które otrzymałeś przelew pożyczki (bankowej, pozabankowej, prywatnej) i nic to nie da że Ty powiesz komornikowi że te środki na koncie bankowym to pożyczka dla Ciebie a nie Twoje (wypracowane) pieniądze. Mając komornika, zapewne nie otrzymasz bankowej pożyczki natomiast z pozabankowych dostępnych z komornikiem, polecam oferty widniejące tutaj

Komornik może wywinąć Ci jeszcze “lepszy” numer. Załóżmy że podpisałeś jako pożyczkobiorca umowę pożyczki i że w świetle tej umowy kwota pożyczki ma być przelana na jakieś Twoje konto w ciągu powiedzmy 7 dni. Jeżeli komornik dowie się o tym (ktoś mu doniesie, jakiś “życzliwy”) to może wystosować do pożyczkodawcy zajęcie tej pożyczki czyli aby nie przelewał Tobie tej pożyczki, tylko przelał ją na konto komornika. Jest to bowiem Twoja wierzytelność. Jednak przy szybkich pożyczkach wyżej wskazanych, praktycznie nie wchodzi takie ryzyko w grę.

Jeżeli jednak niedługo po zajęciu założysz nowe konto bankowe (polecam oferty wskazane tutaj), to komornik zapewne nieprędko je namierzy skoro już raz szukał Twojego konta. Być może już nie będzie ponawiał zapytań o konto. Konkludując, niemal bez ryzyka możesz na nowe konto wziąć pożyczkę (i szybko ją wypłacić lub przelać).

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

14 lipca, 2011

1 komentarz do '“czy komornik może zająć pożyczkę”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '“czy komornik może zająć pożyczkę”'.

  1. Potwierdzam to co wyżej napisano, komornicy nieczęsto wysyłają do banków zapytania, raz na kilka miesięcy. Mając nagraną pożyczkę spokojnie można założyć nowe konto żeby na to nowe konto została przekazana. Następnie wypłacamy pieniądze w bankomacie albo jak kto woli płacimy przelewem pożyczką za coś tam na co ja wzięliśmy.

    takjest

    6 Cze 20 o 06:36

Skomentuj