Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Egzekucja prowadzona przez dwóch komorników

2 komentarze

Czy dwóch komorników może w tym samym czasie prowadzić egzekucję przeciwko temu samemu dłużnikowi? Może i to nawet więcej niż dwóch ale pod warunkiem, że nie prowadzą egzekucji z tego samego składnika majątku dłużnika lecz każdy z innego. Jeżeli bowiem nastąpi zbieg egzekucji do tego samego składnika majątku, na przykład do rachunku bankowego, to jeden z komorników przejmie sprawy pozostałych komorników chyba ze akurat na rachunku bankowym jest kwota wystarczająca do pełnego zaspokojenia wszystkich wierzycieli egzekwujących: https://pamietnikwindykatora.pl/zajecie-konta-bankowego-przez-kilku-komornikow/. Jednak w przypadku egzekucji z ruchomości albo nieruchomości tak to nie działa nawet jeżeli jej szacunkowa wartość przewyższa wszystkie roszczenia; jeden z komorników bezwarunkowo przejmie sprawy pozostałych komorników.

Przeczytaj też: Komornik właściwy przy zbiegu egzekucji

Gdy dojdzie do zbiegu egzekucji to wierzyciel egzekucyjny może taki zbieg “odkręcić” jeżeli szybko zadziała – wyśle do komornika wniosek o umorzenie egzekucji ze składnika majątku co do którego nastąpił zbieg egzekucji. Niejeden komornik sam sugeruje wierzycielowi taką możliwość. Ma to sens zwłaszcza wówczas gdy niewiele do tej pory jest z egzekucji ze składnika majątku co do którego nastąpił zbieg egzekucji (na przykład brak środków na koncie bankowym) a jest szansa na skuteczną egzekucję toczącą się z innego składnika majątku który nie został zajęty przez drugiego komornika.

Przeczytaj też: Zbieg egzekucji alimentów i urzędu skarbowego

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

25 lipca, 2020

Komentarze do 'Egzekucja prowadzona przez dwóch komorników'

Subscribe to comments with RSS

  1. Dłużnik mój miał komornika ode mnie i innego komornika od innego wierzyciela i nie mam pojęcia jak to się stało, że nie doszło do zbiegu egzekucji z rachunku bankowego.

    Mirex

    9 maj 21 o 15:10

  2. Może dłużnik konto miał w banku spółdzielczym albo w SKOK i drugi komornik nie pytał tych instytucji w OGNIVO o konto dłużnika.

    admin

    9 maj 21 o 19:48

Skomentuj