Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy sprzedaż długu jest legalna?

Brak komentarzy

Pytanie: Pożyczkobiorca (znajomy z poprzedniego miejsca pracy) grozi, że sprzeda ten mój dług. Czy sprzedaż długu jest legalna? Można sprzedać czyjś dług komukolwiek bez zgody dłużnika, na przykład bandziorom?

Odpowiedź: Tak, sprzedaż długu czyli cesja wierzytelności jest legalna i można sprzedać dług bez zgody dłużnika, chyba że w umowie zastrzeżono, że bez zgody nie można: https://pamietnikwindykatora.pl/cesja-wierzytelnosci-bez-zgody-dluznika/. Wierzyciel może sprzedać dług komukolwiek zainteresowanemu, nawet znanym wszem i wobec bandytom – recydywistom. Zresztą zawsze może powiedzieć, że on nie wiedział, że to bandyci bezprawnie ścigający zakupione wierzytelności ale wcale nie musi się tłumaczyć.

Nawiasem mówiąc, to wątpię w to, aby ktoś zechciał kupić dług z tytułu prywatnej pożyczki udzielonej prywatnej osobie, chyba że właśnie bandyci. 😉 Wypłacalność, stan majątkowy osoby prywatnej nieprowadzącej działalności gospodarczej to wielka niewiadoma i może się okazać, że egzekucja komornicza będzie bezskuteczna.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

11 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Skomentuj