Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?

2 komentarze

Pytanie: Od pół roku nie mieszkam pod adresem zameldowania, bo wynajmuje mieszkanie razem z dziewczyna. Od rodziców wiem, że ściga mnie komornik. Pytanie, czy komornik znajdzie mnie w wynajmowanym mieszkaniu? W tym samym mieście ale w innej dzielnicy.

Odpowiedź: Jeżeli rodzice ani nikt inny nie poda komornikowi Pana aktualnego faktycznego adresu zamieszkania (komornik ma prawo zapytać o to rodziców jako domowników ale mogą nie wiedzieć) i jeżeli Pan nie podał tego adresu w żadnym urzędzie, w banku, w pracy itd., no to raczej nie znajdzie Pana w wynajmowanym mieszkaniu.

Wynajmujący podobno odprowadza podatek za wynajmowanie mi, czy w urzędzie skarbowym nie znajdzie?

O ile mi wiadomo, to wynajmujący nie składa w urzędzie skarbowym umowy najmu ani deklaracji, komu wynajmuje a nawet gdyby tak było, to urząd skarbowy na pewno nie rejestrowałby najemców w swojej bazie więc tą drogą komornik na pewno nie dowie się, pod jakim adresem wynajmuje Pan mieszkanie.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

19 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Komornik ma prawo wezwać dłużnika do wskazania aktualnego miejsca zamieszkania i to po rygorem ukarania grzywną za odmowę udzielenia informacji.

    Mirek

    15 Kwi 21 o 11:49

  2. Skoro komornik nie zna adresu zamieszkania dłużnika (który mieszka w wynajętym mieszkaniu), to nie wezwie go skutecznie do podania miejsca zamieszkania…

    admin

    15 Kwi 21 o 13:37

Skomentuj