Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?

5 komentarzy

Pytanie: Od pół roku nie mieszkam pod adresem zameldowania, bo wynajmuje mieszkanie razem z dziewczyna. Od rodziców wiem, że ściga mnie komornik. Pytanie, czy komornik znajdzie mnie w wynajmowanym mieszkaniu? W tym samym mieście ale w innej dzielnicy.

Odpowiedź: Jeżeli rodzice ani nikt inny nie poda komornikowi Pana aktualnego faktycznego adresu zamieszkania (komornik ma prawo zapytać o to rodziców jako domowników ale mogą nie wiedzieć) i jeżeli Pan nie podał tego adresu w żadnym urzędzie, w banku, w pracy itd., no to raczej nie znajdzie Pana w wynajmowanym mieszkaniu.

Wynajmujący podobno odprowadza podatek za wynajmowanie mi, czy w urzędzie skarbowym nie znajdzie?

O ile mi wiadomo, to wynajmujący nie składa w urzędzie skarbowym umowy najmu ani deklaracji, komu wynajmuje a nawet gdyby tak było, to urząd skarbowy na pewno nie rejestrowałby najemców w swojej bazie więc tą drogą komornik na pewno nie dowie się, pod jakim adresem wynajmuje Pan mieszkanie.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

19 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornik ma prawo wezwać dłużnika do wskazania aktualnego miejsca zamieszkania i to po rygorem ukarania grzywną za odmowę udzielenia informacji.

  Mirek

  15 Kwi 21 o 11:49

 2. Skoro komornik nie zna adresu zamieszkania dłużnika (który mieszka w wynajętym mieszkaniu), to nie wezwie go skutecznie do podania miejsca zamieszkania…

  admin

  15 Kwi 21 o 13:37

 3. Przyszło mi do głowy coś takiego: komornik nieznający adresu zamieszkania wysyła do banku żądanie przekazania dłużnikowi nakaz podania komornikowi adresu zamieszkania, poprzez panel do obsługi konta bankowego. Czy coś takiego bank musiałby zrealizować?

  Izi

  17 Lip 21 o 14:36

 4. Nic takiego nie jest możliwe, bank nie jest od ułatwiania komornikowi kontaktu z dłużnikiem.

  admin

  17 Lip 21 o 14:43

 5. Bank na żądanie komornika musi udzielić informacji koniecznych do prowadzenia postępowania egzekucyjnego i adres pewnie też jeżeli komornik tego zażąda ale faktycznie nie ma obowiązku pośredniczyć z przekazywaniu dłużnikowi wezwania.

  Mirek

  25 Paź 21 o 11:46

Skomentuj