Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?

10 komentarzy

Pytanie: Od pół roku nie mieszkam pod adresem zameldowania, bo wynajmuje mieszkanie razem z dziewczyna. Od rodziców wiem, że ściga mnie komornik. Pytanie, czy komornik znajdzie mnie w wynajmowanym mieszkaniu? W tym samym mieście ale w innej dzielnicy.

Przeczytaj też: Zajęcie kaucji przez komornika

Odpowiedź: Jeżeli rodzice ani nikt inny nie poda komornikowi Pana aktualnego faktycznego adresu zamieszkania (komornik ma prawo zapytać o to rodziców jako domowników ale mogą nie wiedzieć) i jeżeli Pan nie podał tego adresu w żadnym urzędzie, w banku, w pracy itd., no to raczej nie znajdzie Pana w wynajmowanym mieszkaniu.

Przeczytaj też: Komornik nie może znaleźć dłużnika

Wynajmujący podobno odprowadza podatek za wynajmowanie mi, czy w urzędzie skarbowym nie znajdzie?

O ile mi wiadomo, to wynajmujący nie składa w urzędzie skarbowym umowy najmu ani deklaracji, komu wynajmuje a nawet gdyby tak było, to urząd skarbowy na pewno nie rejestrowałby najemców w swojej bazie więc tą drogą komornik na pewno nie dowie się, pod jakim adresem wynajmuje Pan mieszkanie.

Przeczytaj też: Czy komornik może wejść do mieszkania osoby trzeciej?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

19 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornik ma prawo wezwać dłużnika do wskazania aktualnego miejsca zamieszkania i to po rygorem ukarania grzywną za odmowę udzielenia informacji.

  Mirek

  15 kw. 21 o 11:49

 2. Skoro komornik nie zna adresu zamieszkania dłużnika (który mieszka w wynajętym mieszkaniu), to nie wezwie go skutecznie do podania miejsca zamieszkania…

  admin

  15 kw. 21 o 13:37

 3. Przyszło mi do głowy coś takiego: komornik nieznający adresu zamieszkania wysyła do banku żądanie przekazania dłużnikowi nakaz podania komornikowi adresu zamieszkania, poprzez panel do obsługi konta bankowego. Czy coś takiego bank musiałby zrealizować?

  Izi

  17 lip 21 o 14:36

 4. Nic takiego nie jest możliwe, bank nie jest od ułatwiania komornikowi kontaktu z dłużnikiem.

  admin

  17 lip 21 o 14:43

 5. Bank na żądanie komornika musi udzielić informacji koniecznych do prowadzenia postępowania egzekucyjnego i adres pewnie też jeżeli komornik tego zażąda ale faktycznie nie ma obowiązku pośredniczyć z przekazywaniu dłużnikowi wezwania.

  Mirek

  25 paź 21 o 11:46

 6. A czy po przepisaniu na siebie liczników komornik mnie znajdzie w wynajmowanym mieszkaniu?

  Cezary

  19 gru 21 o 10:38

 7. Jeszcze się nie spotkałem z tym, żeby któryś komornik wysyłał zapytanie o dłużnika do zakładu energetycznego pytając, czy a jeśli to pod jakim adresem figuruje on jako odbiorca energii elektrycznej. W mojej ocenie komornicy mają prawo do takiej informacji ale nie pytają o to.

  admin

  19 gru 21 o 12:00

 8. A szkoda że komornicy nie wysyłają takich zapytań, tak samo do gazowni i do wodociągów, to nie jest zła myśl. Z drugiej strony, w takim wynajmowanym mieszkaniu wyposażenie raczej jest własnością wynajmującego.

  Sobieraj

  25 lut 22 o 14:06

 9. Witam. Mam pytanie, czy wyprowadzając się do innego województwa, nie podając adresu znajdzie mnie komornik?

  Czarnula

  21 sie 22 o 22:48

 10. Witam, jeżeli adres nie zostanie też podany w zakładzie pracy ani w jakimś urzędzie np. skarbowym, no to raczej nie znajdzie.

  admin

  22 sie 22 o 08:08

Skomentuj