Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik nie może znaleźć dłużnika

12 komentarzy

Pytanie: Co będąc wierzycielem mam zrobić w sytuacji gdy komornik nie może znaleźć dłużnika? Komornik udał się pod adres zameldowania to rodzice dłużnika którzy pod tym adresem mieszkają i dom należy do nich powiedzieli, że wyprowadził się pół roku temu nie wiadomo dokąd i nie utrzymuje z nimi kontaktu. Komornik zajął konto bankowe dłużnika ale nie ma na tym koncie środków, dłużnik oficjalnie nie pracuje, posiada jakiś stary Opel ale nie wiadomo gdzie. Jak odnaleźć dłużnika, mam wynająć detektywa jeżeli państwo nasze sobie z tym nie radzi?

Przeczytaj też: Niewpuszczenie komornika do domu

Odpowiedź: Dłużnik i w ogóle osoba która zmieniła miejsce pobytu – zamieszkania nie dokonując zameldowania może być nie do namierzenia, to po pierwsze. Może detektywowi udałoby się go odnaleźć ale poddaję w wątpliwość w takiej sytuacji sens ponoszenia przez Pana niemałych kosztów na ten cel. Co to da, że taki dłużnik zostanie odnaleziony? W mieszkaniu które zajmuje prawdopodobnie nie będzie wartościowych ruchomości które ktoś zechciałby kupić na licytacji. Ten stary samochód który może tam przed budynkiem stoi i który komornik zajmie prawdopodobnie też nie znajdzie nabywcy na licytacji. Komornik, mając już kontakt z dłużnikiem, wezwie go złożenia wykazu majątku i usłyszy to co już wie czyli że dłużnik oficjalnie nie pracuje, nie posiada wierzytelności, posiada stary samochód o niskiej wartości handlowej, nie posiada nieruchomości. Czy zatem jest sens ponosić koszty poszukiwania takiego dłużnika? Moim zdaniem – nie.

Przeczytaj też: Ustalenie adresu zamieszkania dłużnika przez policję oraz Doręczanie pism przez komornika – gorzej niż było? oraz Egzekucja i dłużnik zamieszkujący pod adresem innym niż adres zameldowania oraz Czy komornik znajdzie dłużnika w wynajmowanym mieszkaniu?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 marca, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Komornik nie może znaleźć dłużnika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mam podobną sprawę, dłużnik nie pracuje, brak środków na rachunku bankowym, brak nadpłaty podatku, brak pojazdu zarejestrowanego na niego, adres pobytu nieznany. Co można, czy coś można zrobić w takiej sprawie?

  Grzesiek

  29 mar 21 o 14:02

 2. Prawdopodobnie już nic przynajmniej jak chodzi o egzekucję komorniczą.

  admin

  29 mar 21 o 16:21

 3. Zlecić jakieś konkretnej firmie windykacyjnej ale czy w ogóle są takie nie licząc egzekutorów z pałkami i spluwami?

  Anonim

  29 mar 21 o 19:42

 4. W takiej sytuacji proponuję tylko czekać i jeszcze raz czekać , ponawiając co ok. 2-3 lata wniosek do Komornika o egzekucję. Ja miałem kilka już takich przypadków, gdzie 3x z rzędu co 2-3 lata miałem umarzane egz. z powodu bezskuteczności i np. wysłałem wniosek miesiąc temu, okazało się, że dwóch dł. po 6 latach podjęło pracę i wczoraj od jednego z nich wpłynęło mi 550 zł z wynagr. W końcu zaczną gdzieś pracować lub kiedyś dostaną np. rentę/emeryturę a odsetki rosną.

  CZEKAĆ

  22 kw. 21 o 08:00

 5. Jeżeli dłużnik jest młody, to tak, ma sens wznawianie egzekucji.

  admin

  22 kw. 21 o 08:14

 6. Problem w tym że żeby się nie przedawniło to trzeba co te kilka lat wznawiać egzekucję a to kosztuje kilkaset złotych.

  Mendelejew

  6 cze 21 o 21:34

 7. Będzie taniej jeżeli we wniosku egzekucyjnym wniesiesz tylko o egzekucję na przykład z wynagrodzenia, wtedy zaliczka będzie znacznie niższa. A jeżeli okaże się, że dłużnik nie pracuje, to już jest wysokie prawdopodobieństwo tego, że i z kont bankowych i z nadpłaty podatku egzekucja też nieskuteczna będzie.

  admin

  7 cze 21 o 05:19

 8. A samochód, nieruchomość? Rzeczy w mieszkaniu? Nie wnioskować o egzekucję z tych rzeczy?

  Mila

  24 sie 21 o 15:42

 9. Egzekucja z tych rzeczy najczęściej jest bezskuteczna, bo na licytację nikt nie przyszedł, albo nic z tych rzeczy (wartościowego) dłużnik nie ma.

  admin

  24 sie 21 o 18:30

 10. Racja, w większości spraw osoba dłużnika ani jego adres faktycznego zamieszkania nie są komornikowi potrzebne. egzekucja z wynagrodzenia, z konta bankowego wystarczają.

  rudzielec

  24 paź 21 o 15:18

 11. W mojej sprawie komornik właśnie nie mógł znaleźć dłużnika ale jakoś podobno z internetu dowiedział się u kogo ma wierzytelność i ją zajął skutecznie. Z jakiegoś przetargu chyba.

  kekusz

  29 sty 22 o 15:40

 12. Odnalezienie dłużnika raczej niczego nie zmieni. Taki dłużni który nie wiadomo gdzie mieszka, który ukrywa się przed komornikiem, to raczej nie pracuje legalnie, nie ma konta w banku (na którym są środki) i … nie posiada niczego co komornik mógłby spieniężyć. W sumie … niepotrzebnie się ukrywa.

  Kamil

  9 lut 22 o 13:35

Skomentuj