Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kiedy przychodzi windykator terenowy?

2 komentarze

Pytanie: Kiedy przychodzi do domu dłużnika windykator terenowy z firmy windykacyjnej? Domyślam się, że co firma to praktyka może być inna ale czy jest to zwykle na początku postępowania windykacyjnego czy dopiero jako ostateczny argument?

Przeczytaj też: Kiedy windykator może wejść do domu?

Odpowiedź: W przypadku znanych firm ogólnopolskich, najczęściej nigdy windykator nie przychodzi do dłużnika. Firmy te straszą, że przyjedzie, bo to wzbudza w wielu dłużnikach niepewność i strach przed bezprawną egzekucją, poza tym wielu dłużników wciąż tkwi w błędzie myśląc, że windykator ma jakieś większe uprawnienia od samego wierzyciela. Otóż nie ma: https://pamietnikwindykatora.pl/windykator-terenowy-co-moze/. I dłużnik wcale nie musi z nim rozmawiać i nie musi wpuścić go do mieszkania. W przeciwieństwie do komornika.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

20 grudnia, 2020

Komentarze do 'Kiedy przychodzi windykator terenowy?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Jestem osobą prywatną i posiadam wierzytelność za pożyczkę prywatną względem osoby prywatnej prowadzącej działalność gospodarczą w Tomaszowie Mazowieckim, w wysokości ok. 130.000,00 PLN. W chwili obecnej, wystawiony sądownie w m-cu maju 2016 nakaz zapłaty, jest złożony u komornika. Na dzień dzisiejszy egzekucja komornicza nie przynosi efektu. Czy któraś firma windykacyjna mogłaby ten dług jeszcze ściągnąć lub czy istnieje ewentualnie możliwość sprzedaży tego długu i jak znaleźć kupca?

    Talar

    4 lut 21 o 00:17

  2. Jeżeli komornik nie może wyegzekwować należności to firma windykacyjna zapewne też będzie mieć z tym problem (nie do pokonania). Jeżeli chodzi o sprzedaż wierzytelności w takiej sytuacji za wyższą niż symboliczną cenę, to chyba tylko komuś kto potrzebowałby tej wierzytelności celem dokonania potrącenia z długiem który sam ma wobec tego dłużnika, co jest mało prawdopodobne w tym przypadku chyba że dłużnik prowadził działalność gospodarczą. Niewielkie prawdopodobieństwo istnieje też, że nabywca zapłaciłby dobrą cenę ponieważ posiada informacje o mieniu dłużnika którego nie zlokalizował komornik. Wierzytelność proponujemy wystawić na internetową giełdę wierzytelności. Rzadko bo rzadko przynosi to skutek i to raczej poprzez dokonanie spłaty przez samego dłużnik który z jakichś powodów nie chce widnieć jako dłużnik w internecie.

    admin

    5 lut 21 o 05:32

Skomentuj