Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Alior Bank – opinie

11 komentarzy

Ktoś też wpisał w wyszukiwarce “Alior Bank opinie” i jakoś znalazł się na tym blogu, więc uznałem, że założę też taki wątek – mini forum o Alior Bank. Jest to stosunkowo młody bank bo zaczął działać w Polsce w 2008 roku. Należy do włoskiej grupy Carlo Tassara. Jest to bank uniwersalny czyli obsługujący zarówno klientów indywidualnych jak też firmy. Z tego co widzę, to bank ten pozyskuje klientów w bardzo szybkim tempie (pod koniec 2015 roku miał w Polsce aż 850 placówek czyli z grubsza dwa razy więcej niż ING Bank Śląski albo Bank BPH. Dewizą tego banku jest (w założeniu) kompetencja i uprzejmość, co zawiera się w ich haśle “Wyższa kultura bankowości”.

Przeczytaj też: mBank – opinie

Jak to jest w praktyce to nie wiem, słyszałem natomiast różne opinie. Niektórzy są zadowoleni, inni zarzucają że rzeczywistość różni się od reklamowych zapewnień. Zapraszam osoby które miały styczność z tym bankiem do wyrażania opinii w komentarzach.

Siedziba Alior Bank SA to: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa natomiast adres korespondencyjny: ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa.

Przeczytaj też: Bank BPH – opinie

29 stycznia, 2012

kategoria banki

Komentarze do 'Alior Bank – opinie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Alior Bank – opinie'.

 1. Ja mam też konto właśnie w Aliorze. firmowe i prywatne. Do pewnego czasu było wszystko za darmo, ale teraz każą sobie płacić 5 zł miesięcznie od karty. Tragedii nie ma, bo konta osobiste mają lokatę nocną, czyli każdej nocy połowa środków leci na lokatę, a rano wraca z odsetkami. Wystarczy mieć kilka tysi i 5 zł się zwraca. Konto firmowe daje co miesiąc 50 zł, jeżeli ma się bodajże 9000 zł (nigdy nie trzymam tyle na firmowym, więc nie pamiętam). Ostatnio wprowadzili też natychmiastowe przelewy do 90% banków. Koszt przelewu to 1 zł za każdy tysiac. Super sprawa wg. mnie.

  tworzenie stron www

  29 sty 12 o 09:58

 2. Znaczy się, polecasz ten bank generalnie?

  admin

  29 sty 12 o 10:04

 3. Polecam, jak najbardziej.

  tworzenie stron www

  29 sty 12 o 10:19

 4. Łączenie finansów osobistych i firmowych w jednym banku jest dla mnie niedopuszczalne. Wystarczy jeden błąd w rozliczeniach z ZUS / skarbówka i tytuł egzekucyjny do banku blokuje wszystko. Nieważne, czy błąd jest po stronie przedsiębiorcy, czy nadgorliwego urzędnika – blokadzie podlegaja wszystkie rachunki w banku, o którym wie urząd, także te osobiste niezwiązane z firmą.
  Egzekutorzy, komornicy i windykatorzy uwielbiają takich nieroztropnych potencjalnych dłużników / “klientów”, którzy wszystkie aktywa trzymaja w łatwo namierzalnym banku.
  Pozdrawiam.

  januszw.

  29 sty 12 o 10:47

 5. To prawda, ja sam kiedyś miałem bezpodstawne zajęcie w mBanku – na wszytkie konta, fiormowe i osobiste. Pozdrawiam

  admin

  29 sty 12 o 10:52

 6. Jeden z najuczciwszych banków, najuczciwszy prawdopodobnie (wszystkich nie sprawdziłam). Coś chyba jest na rzeczy tam z tą wyższa kulturą bankowości.

  Zorka5

  20 sie 16 o 22:36

 7. Chodzi mi o pożyczkę Alior na sam dowód podobno, bez zaświadczeń. To możliwe żeby bank nie sprawdzał zarobków?

  SUM

  25 lis 16 o 08:39

 8. Nawet wiele pozabankowych firm pożyczkowych wymaga potwierdzenia dochodów. Nie wierzę w to, ze bank nie wymaga. Skoro nie wymagają zaświadczenia o dochodach, to zapewne wymagają wyciągu z rachunku bankowego dokumentującego przelewy pensji. Zresztą, sam się dowiedz, wniosek o tą pożyczkę możesz złożyć tutaj – oddzwonią i dowiesz się.

  admin

  25 lis 16 o 09:10

 9. Ja nie zachwalam !!!zamknąłem konto,a po trzech mc. dzwonią że naliczają mi za odnowienie linnii kredytowej.I mam do zapłaty 60zł
  Dobrze że mam potwierdzenie zamknięcia konta w Aior BANK :)nie podniecajcie się z tym bankiem,również dzwoniłem na info i pani podała mi dwa odziały gdzie miały pracować doradcy zajmujący się udzielaniem kredytów hipotecznych.Kiedy pojechałem 20 km okazało się że od pół roku już się nie zajmują ,oczywiście przepraszamy :)podamy Panu inny odział ,a ja strata czasu i paliwa

  zbulwersowany

  22 kw. 18 o 20:25

 10. Jak można zlikwidować konto .mam obecnie komornika i będąc na bezrobociu założyłem konto w alior banku .z dniem z dniem zajął mi konto i zabierał wszystkie wpływy .obecnie bezpośrednio do komornika wpływają zaległe długi za alimenty.bank upomina się o zapłatę prowadzenia konta.zamkniecie konta bank informuje o tym żeby komornik zszszedł z konta

  Krysia

  9 paź 19 o 20:29

 11. Trzeba by sprawdzić w umowie lub regulaminie do rachunku. Jeżeli zapisano tam, że zajętego przez komornika konta nie można zamknać, to nie można.

  admin

  9 paź 19 o 21:06

Skomentuj