Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy bank informuje o zajęciu komorniczym?

2 komentarze

Pytanie: Czy bank informuje dłużnika o zajęciu komorniczym jego konta? Czy informację otrzymuje mailem / w innej formie?

Przeczytaj też: Po jakim czasie bank przekazuje pieniądze komornikowi?

Odpowiedź: Informację o zajęciu komorniczym rachunku bankowego ma obowiązek wysłać dłużnikowi pocztą poleconą komornik a nie bank. Bank nie wysyła takiej informacji właścicielowi rachunku bankowego natomiast w panelu transakcyjnym – w historii rachunku bankowego jest wtedy uwidoczniona blokada środków wraz z danymi komornika i sygnaturą sprawy.

Przeczytaj też: Oznaczenia zajęć komorniczych

Chodzi o to, że przez pięć dni nie logowałem się na konto a żadnej informacji nie otrzymałem, po zalogowaniu widzę zajęcie. Żadnej informacji od komornika nie otrzymałem.

Lada dzień powinien Pan otrzymać kopię zajęcia od komornika. Komornik dokonuje zajęcia rachunku bankowego elektronicznie: Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika a dokładniej, drogą elektroniczną wysyła bankowi polecenie zajęcia które bank bezzwłocznie realizuje. Dłużnikowi natomiast tego samego dnia powinien wysłać kopię zajęcia pocztą poleconą.

Przeczytaj też: Czy komornik wysyła list polecony?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

12 kwietnia, 2023

Komentarze do 'Czy bank informuje o zajęciu komorniczym?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Komornicy tną koszty więc nie zawsze wysyłają pismo. A zajęcie i tak jest ważne to jest nawet, jeżeli dłużnik nie otrzyma pisma o tym od komornika.

    hit

    12 kw. 23 o 16:22

  2. Na poczet wysyłki korespondencji komornicy żądają od wierzyciela zaliczki. Wysyłają więc nie za swoje i tym bardziej muszą wysyłać.

    admin

    12 kw. 23 o 19:54

Skomentuj