Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Co może zrobić komornik jak nic nie mam?

3 komentarze

Pytanie: Co może zrobić komornik jak nic nie mam? Przecież zabrać mi nic nie może w takiej sytuacji. Czy może mnie ustawowo zmusić do podjęcia pracy żeby z wynagrodzenia prowadzić egzekucję?

Przeczytaj też: Co gdy komornik nie może ściągnąć długu?

Odpowiedź: Jeżeli dłużnik nic nie posiada i nie ma dochodów, to komornik oczywiście nic nie może zająć, egzekucja zostanie umorzona z powodu bezskuteczności. Zwykle decyzję o umorzeniu w takiej sytuacji komornik podejmuje po około dwóch miesiącach po wszczęciu egzekucji; tyle czasu aż nadto wystarcza do ustalenia, że dłużnik nic nie posiada.

Przeczytaj też: Windykacja po bezskutecznej egzekucji komorniczej

Komornik nie może prawnie zmusić dłużnika do podjęcia pracy, wierzyciel też nie może. Po umorzeniu postępowania egzekucyjnego wierzyciel może jednak o każdym czasie ponownie złożyć u komornika wniosek o wszczęcie egzekucji.

Przeczytaj też: Kiedy można ponownie wszcząć egzekucję?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

12 kwietnia, 2023

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Co może zrobić komornik jak nic nie mam?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornik wtedy nic nie może ale wkurzony wierzyciel może zrobić coś złego albo zlecić to komuś. Jeżeli wierzycielem jest bank albo inna instytucja, korporacja, to nic takiego się nie stanie. Jeżeli jednak wierzycielem jest osoba prywatna lub jednoosobowy przedsiębiorca, to różnie może być.

  hit

  12 kw. 23 o 16:15

 2. można też zgłosic wyłudzenie tego czego dotyczyła egzekucja.

  Anonim

  12 kw. 23 o 22:04

 3. Szkoda fatygi, w 90 procentach przypadków odmowa wszczęcia postępowania albo umorzenie, na jedno wychodzi. O wyłudzeniu mówimy.

  hit

  13 kw. 23 o 17:36

Skomentuj