Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Tanie kredyty, tanie pożyczki

skomentuj

Poszukiwania tanich kredytów (polecam jak chodzi o kredyty gotówkowe, oferty zebrane tutaj) powinny być naprawdę szeroko zakrojone a ich reklamy traktowane z dystansem. Kwestie związane z potencjalną dostępnością takich produktów oraz ich poszukiwaniem obrazuje poniższa porada udzielona przez nas na zapytanie Użytkowniczki naszego portalu. Zamiast więc tworzyć nowy artykuł, zamieszczamy je poniżej.

Pytanie: Mamy pytanie dotyczące wyboru taniego kredytu. Po pierwsze na co oprócz oprocentowania powinnam zwrócić uwagę. Jakie są inne czynniki wpływające na ogólny koszt kredytu albo pożyczki. I jak radzicie Państwo szukać tanich kredytów, czy dzwoniąc do banków, czy przeglądając internet czy skorzystać z porównywarki. Które kredyty są lepsze, czy bankowe czy pozabankowe, jak znaleźć ofertę kredytu jeśli moja zdolność kredytowa nie wygląda najlepiej. Czy w takiej sytuacji mam w ogóle szansę na tani kredyt? Będę wdzięczna za wskazówki.

Odpowiedź: Przede wszystkim, jeśli chodzi o kredyty, to mogą udzielać ich tylko banki. Inne podmioty (firmy, osoby prywatne) mogą udzielać pożyczek, oczywiście banki też udzielają pożyczek określanych często jako kredyty gotówkowe. Tanie kredyty to te które w porównaniu z innymi mają niższe oprocentowanie rzeczywiste a to uwzględnia nie tylko wysokość oprocentowania kredytu ale też np. koszt prowizji z tytułu przyznania kredytu, ubezpieczenie kredytu. Więcej o czynnikach mających wpływ na całkowity koszt kredytu jest choćby tutaj: wybór kredytu. Jeżeli Pani zdolność kredytowa jest, jak to Pani określiła – nie najlepsza – to może mieć Pani kłopot z uzyskaniem taniego kredytu gdyż dla banków priorytetem jest właśnie zdolność kredytowa. Wówczas, jeżeli poszukuje Pani kredytu gotówkowego czyli pożyczki, jedyną opcją może być pożyczka pozabankowa która raczej nie będzie tanią pożyczką, jeśli zaciągnięta w jakiejś firmie zajmującej się udzielaniem pożyczek. Jak szukać tanich kredytów, tanich pożyczek? Oczywiście można skorzystać między innymi z porównywarek kredytów, ale wówczas otrzyma Pani tylko oferty banków. Można też skontaktować się z doradcą finansowym albo wpisać w internetowej wyszukiwarce np. „tanie kredyty” albo „tanie pożyczki” i uzyskać odnośniki do podmiotów oferujących te produkty choć oczywiście reklama może nie odzwierciedlać rzeczywistości jak idzie o taniość. Jeżeli chodzi Pani o pożyczkę gotówkową, to warto sprawdzić na tzw. portalach społecznościowych oferujących pożyczki między ludźmi, zwane też „social lending”. Może Pani w ten sposób nawiązać kontakt z pożyczkodawcą który zaoferuje Pani warunki nawet korzystniejsze niż bank i udzieli Pani naprawdę taniej pożyczki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria kredyty gotówkowe

Skomentuj