Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczki przez internet

1 komentarz

Pożyczki przez internet które oferują banki, to oferta przeznaczona dla tych, którzy mają w danym banku konto i to nie od dzisiaj ale od co najmniej kilku miesięcy. Bank może w takim wypadku przyznać i przelać na konto bankowe pożyczkę w tym samym dniu, w którym złożony został wniosek o pożyczkę. Bank musi najpierw sprawdzić w historii operacji na koncie, czy pożyczkobiorca otrzymuje regularnie wpływy na konto a w szczególności chodzi o przelewy wynagrodzenia na konto osoby wnioskującej o pożyczkę. Osobie która stałych i regularnych dochodów nie uzyskuje, bank pożyczki nie udzieli, to pewne.

Inaczej przedstawia się procedura w przypadku takich pożyczek jak popularny sms kredyt czyli pożyczek oferowanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe (najlepsze ich oferty mamy tutaj). Firmy te oczywiście nie prowadzą kont bankowych. Nowy więc klient składa wniosek o pożyczkę przez internet bądź dodatkowo przez sms. Te firmy jednak także sprawdzają zatrudnienie, a w każdym bądź razie tak piszą, że taki wymóg funkcjonuje. Na przykład wnioskujący o pożyczkę VIA SMS musi podać w formularzu zgłoszeniowym dokładne dane pracodawcy. Czy firma pożyczkowa sprawdzi zatrudnienie? Wydaje się, że powinna mieć z tym problem nie do przejścia, gdyż pracodawca pożyczkobiorcy nie powinien telefonicznie udzielić takiej informacji, nikomu. A tylko telefoniczne sprawdzenie wchodzi tu w grę, ponieważ pożyczka przelewana jest na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

1 komentarz do 'Pożyczki przez internet'

Subscribe to comments with RSS

  1. Wiele kredytów gotówkowych reklamowanych jest jako szybkie kredyty przez internet ale w wielu przypadkach jedynie wniosek o kredyt wysyłany jest przez internet i to wszystko jak chodzi o udział internetu w procedurze uzyskania kredytu. W rzeczywistości jedynymi kredytami gotówkowymi które uzyskuje się tylko w oparciu o internetową komunikację są pozabankowe chwilówki przez internet. W niektórych ofertach chwilówek online wymagane jest dodatkowo wysłanie sms-a ale nie we wszystkich. Który jest najszybszy? Jest ich kilka mniej więcej tak samo szybkich a więc VIVUS, VIA SMS, NET CREDIT, SMS365.PL; od wysłania wniosku online do odnotowania pożyczki na koncie bankowym mija nawet mniej niż godzina, nawet 15 minut. Jak chodzi natomiast o kredyty gotówkowe w banku, to szybka (w ciągu jednego dnia) pożyczka całkowicie online też jest możliwa pod warunkiem, że pożyczkobiorca ma w banku konto od co najmniej kilku miesięcy i na to konto wpływa wynagrodzenie.

    dunek

Skomentuj