Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O czyszczeniu BIK i BIG

komentarzy 11

Tym razem taki mail: Mam poważny problem i dlatego zwracam się z zapytaniem o możliwość udzielenia mi pomocy w ściągnięciu moich należności w podstawowej kwocie 7000zł. Moja historia jest następująca: Starałam się o prywatny kredyt hipoteczny przy pomocy pośrednika finansowego, który po jego załatwieniu miał podjąć się czyszczenia baz BIK, BIG i załatwienia kredytu gotówkowego bankowego. Kredyt prywatny załatwił i wbrew wcześniejszym deklaracjom w ofercie zażyczył sobie opłaty za pozostałe usługi z góry. Kwota ta wyniosła aż 7 tys. zł. Kwotę tę wpłaciłam za pokwitowaniem i do dziś usługi nie wykonał-obiecał zwrócić pobraną kwotę i odciąga mnie z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień. Ja tej usługi już od niego nie chcę – chce zwrotu pobrane kwoty. Czy możecie mi pomóc w jej odzyskaniu? Ten Pan ma biuro w Gdańsku. Jeśli będziecie mi mogli pomóc podam dalsze szczegóły. Do której godziny można skontaktować się z Wami telefonicznie? Pozdrawiam! Czekam na odpowiedź!

Informacja w BIK o niespłaconym kredycie i kredytobiorcy przechowywana jest obligatoryjnie dopóki nie spłaci on kredytu a nawet dłużej bo przez okres nie dłuższy niż 5 lat bez zgody klienta – to jak to można oferować usługę „czyszczenia BIK” skoro jest niemożliwa do wykonania?

A teraz weźmy „czyszczenie BIG”. Załóżmy że wpisałem mojego dłużnika do rejestru długów (i to załóżmy że na podstawie prawomocnego wyroku) a tu pisze do mnie albo dzwoni jakiś „czyściciel BIK i BIG” i każe mi usunąć dane jego klienta z rejestru długów – BIG…

CO TO JEST???!!!

Przecie to nie przymierzając tak, jakbym ja podpisał z kimś umowę że zrobią mnie prezydentem USA kiedy to nawet nie mam obywatelstwa tamtego kraju.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria rejestry długów

Komentarze do 'O czyszczeniu BIK i BIG'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'O czyszczeniu BIK i BIG'.

 1. A ludzie są naiwni i sądzą, że są magiczne sposoby na czyszczenie BIK i BIK i dają się naciągać na takie cwaniackie oferty…

  Rex

 2. Może chodzi po prostu o kolejną pożyczkę na spłatę poprzednich?

  Lech

 3. 7 tysięcy za przyznanie pożyczki? Chyba nie o pożyczkę chodziło ale o wyczyszczenie BIKu.

  Anonim

 4. No tak jak jest napisane – 7 kpln za pozostałe usługi, czyli wyczyszczenie BIK i BIG.

  Rex

 5. No to wychodzi na to że wszystkich oferujących czyszczenie BIK i BIG należy podać do prokuratury za usiłowanie przestępstwa oszustwa. No i za dokonanie oszustw tych którzy już wzięli za to kasę od klientów. No tak?

  Anonim

 6. @Anonim: masz rację, ale niezupełnie do końca. Po pierwsze, jeżeli ktoś wyczyści taki BIK/BIG etc, to czemu na za to kasy nie wziąć? Jasne i proste.

  I wszystko jest OK, bo za usługę płaci się po jej wykonaniu. Ja nigdy nie płacę za usługę z góry, nie daję zaliczek, zadatków etc. Jeżeli wykonawcy nie stać na zainwestowanie czasu i jakiejś kasy na to, żeby wykonać usługę, a potem wziąć za nią zapłat wraz ze swoim zarobkiem, to ja z nim wolę nie mieć nic do czynienia.

  Druga kwestia: samo czyszczenie BIK/BIG etc, jest wg mnie możliwa gdy istnieją ku temu przesłanki prawne. Sam miałem taki przypadek, że bank mnie wpisał do BIK naruszając Ustawę i przepisy obowiązujące Bank. Mimo to walka z bankiem zajęła mi prawie rok, ale pewne rzeczy robi się dla zasady.

  Tutaj muszę zauważyć: takich przypadków jest mało, więc w zasadzie nie liczyłbym na – opisane przeze mnie wcześniej – magiczne czyszczenie BIK/BIG etc.

  Po trzecie: jeżeli ktoś bierze kasę za coś, o czym wie, że tego nie wykona lub wykonanie tego mu się nie udaje – to jest oszustwo i albo powinien zwrócić kasę, albo sprawę należy zgłosić na Policję/do prokuratury.

  Tyle w temacie.

  Rex

 7. A mi się wydaje, że pisanie, że coś jest oszustwem i nieprawdą publicznie, jest oczernianiem firm które to robią i nadaje się do zgłoszenia do Prokuratury, tym bardziej, że można wykazać straty finansowe tym spowodowane.

  Jeśli nie macie bladego pojęcia na pewne tematy, to nie polemizujcie w nich…

  Już kilkukrotnie pisałem, nie wierzycie, to przyjedźcie do naszej Kancelarii i udostępnimy Wam dokumenty i materiały potwierdzające fakt usunięcia wpisu z BIKu czy Bankowego Rejestru i to nie w jednostkowych przypadkach a w wielu wygranych sprawach…

  czyszczeniebik.pl

 8. Witam
  Bez dwóch zdań masz rację głoszenie haseł „wyczyszczę BIK czy BIG” gdy masz niespłacony dług to klasyczne oszustwo. My zajmujemy się negocjowaniem spłaty na warunkach możliwych do spłaty dla Klienta.

  Proxima

 9. Przegapiłem komentarz autorstwa @czyszczeniebik.pl i dopiero teraz odpowiadam. Człowieku, nie obrażaj ludzi i nie strasz prokuraturą bo jeśli kogoś należy tam nadać, to Was, jeżeli twierdzicie, że usuwacie z BIK-u wpisy które mają tam prawo a nawet obowiązek być. Jak napisał @Proxima, takie obiecanki to klasyczne oszustwo.

  admin

 10. Domniemam, że nie masz bladego pojęcia na temat prawa i tego w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe w BIK. Ja nigdzie nie pisałem, że można usunąć wpis z BIK, zobowiązania, które jest otwarte – każdorazowo musi być spłacone i zamknięte.

  Poza tym jak już wielokrotnie podkreślałem – wynagrodzenie pobierane jest po wykonaniu zlecenia a nie przed, więc dawno poszlibyśmy z torbami gdybyśmy mieli pracować przez kilka lat za free, w oczekiwaniu aż może znajdzie się taki, który zapłaci nam za nicnierobienie.

  Jeśli znasz kogoś, kto ma wpis w BIK a ma spłacone zobowiązanie kredytowe – daj namiar – wyczyścimy wpis dla niego za darmo (nie będzie musiał płacić po wykonaniu usługi) – ale wtedy poproszę Cię o obiektywną opinię…
  Zgadzasz się?

  czyszczenieBIK.pl

 11. Jak ktoś ma zobowiązanie spłacone, to żadna sztuka, sam może zażądać usunięcia wpisu. OK, jak nie twierdzicie że usuwacie z BIK istniejące zobowiązania, to nic nie mówię. Myślałem, że odniosłeś się do mojego wpisu a tak pisze o istniejących zobowiązaniach.

  admin

Skomentuj