Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie po to prawnik łapówkę sędziemu w I instancji przekazuje, żeby sąd II instancji zmienił wyrok…

skomentuj

Chodzi mi o to, że jeśli zostałeś w sądzie pierwszej instancji skrzywdzony obiektywnie skandalicznym wyrokiem w sprawie w której stronę przeciwną reprezentował pełnomocnik, to nie licz na to, że sąd drugiej instancji uwzględni Twoją apelację. Dlaczego? No właśnie dlatego co w tytule.

Uwaga, ja tu mam na myśli ordynarne, skandaliczne „błędy i przeoczenia” (piszę w cudzysłowie, bo nie wierzę w to, że są nieświadomie popełnione) w tym co do ustaleń faktów a nie jakąś tam swobodę oceny dowodów, gdzie subiektywnie ktoś biadoli, że sąd nie dał wiary jego zeznaniom (a dał wiarę zeznaniom strony przeciwnej). Chodzi o „błędy i przeoczenia” co do których Ty i inni jesteście przekonani, że zostały popełnione celowo.

Pytanie do sędziów, radców prawnych i adwokatów: czy łapówkę przekazuje się od razu także dla sędziów sądu II instancji? Oczywiście rozumiem że jeśli tak, to część zarezerwowana dla sędziów II instancji jest zwracana jeśli nie będzie apelacji, coś a’la część wpisu sądowego w postępowaniu upominawczym, ku….wa. Tylko że nie na konto bankowe oczywiście.

Wczoraj doświadczyłem kolejnego przypadku (żałosne oddalenie apelacji) uprawniającego mnie do tytułowych spekulacji. W sprawie o której pisałem z kolei tutaj: Ostrzegam przed: sędzia Magdalena Berczyńska – Bruś, Sąd Rejonowy w Kaliszu V Wydział Gospodarczy taka tylko ciekawostka póki co: na moją apelację której fragmenty tam są, prawnik strony przeciwnej nawet nie odpowiedział… Jednak sąd (a dokładniej trzech sędziów, bo to nie gmach sądu decyduje) przyznał mu 1200 zł. kosztów ode mnie za II instancję… Ch…j wie za co… Za niekiwnięcie palcem?

Do „wyczynów” sędziów w apelacjach obu tych spraw odniosę się konkretnie za jakiś czas, opublikuję fragmenty uzasadnień. Wybaczcie, ale jeszcze póki co za bardzo rzygać mi się chce na to.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria sędziowie

Skomentuj