Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty?

20 komentarzy

Pytanie: Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty? Od dwóch lat komornik bezskutecznie prowadzi egzekucje alimentów wobec mnie. Utrudnia mi prowadzenie działalności gospodarczej. Po jakim czasie można spodziewać się umorzenia tego bezskutecznego postępowania egzekucyjnego? Rozmawiałem ze znajomymi osobami które miały komornika i umorzenie bezskutecznej egzekucji następowało już po kilku miesiącach. czy to zależy od konkretnego komornika?

Przeczytaj też: Umorzenie egzekucji alimentów na wniosek dłużnika

Odpowiedź: W przeciwieństwie do egzekucji innych roszczeń, bezskuteczna egzekucja alimentów nie stanowi podstawy do umorzenia postępowania egzekucyjnego więc na to proszę nie liczyć. Pańscy znajomi musieli mieć długi nie alimentacyjne i dlatego doczekali się umorzenia postępowania egzekucyjnego co nawiasem mówiąc, nie jest równoznaczne z umorzeniem długu i wierzyciel w każdej chwili może ponownie wnieść o egzekucję.

Przeczytaj też: Alimenty płacone z opóźnieniem a komornik

Komornik przestanie ściągać alimenty w przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej ale w miejsce komornika wstąpi wówczas syndyk jako egzekutor alimentów: https://pamietnikwindykatora.pl/egzekucja-alimentow-a-upadlosc-konsumencka/

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 marca, 2021

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornik utrudnia mu prowadzenie firmy.. Takich sukinsynów powinno się zamykać a pro po, przecież za niepłacenie alimentów idzie się do więzienia to jak to jest że jego nie?

  Marianna

  24 mar 21 o 06:48

 2. Przesłanki do ukarania pozbawieniem wolności za niepłacenie alimentów są wskazane tutaj: https://pamietnikwindykatora.pl/nieplacone-alimenty-kara-pozbawienia-wolnosci/

  admin

  24 mar 21 o 15:44

 3. Komornicy z góry to znaczy jeszcze przed przystąpieniem do egzekucji alimentów podchodzą do tych egzekucji Z niechęcią nie spodziewając sie efektów, takie to jest błędne koło.

  Anonim

  24 maj 21 o 21:17

 4. Bez przesady, dokonują wszystkich sprawdzeń i zajęć czyli ewentualnie (jak jest) konta bankowego, wynagrodzenia, zwrotu podatku, ruchomości, nieruchomości. Tak samo jak w egzekucji innego rodzaju należności.

  admin

  24 maj 21 o 21:44

 5. Ale wiadomo że jak ktoś ma pieniądze to woli sam płacić a nie żeby komornik wszedł i stracić więcej bo także na wynagrodzenie komornika.

  Anonim

  24 maj 21 o 21:49

 6. Niekoniecznie, gdyby tak było, to każdy kto ma pieniądze płaciłby bez interwencji komornika a wszystkie egzekucje byłyby bezskuteczne bo wobec tych którzy pieniędzy i innego mienia nie mają.

  admin

  25 maj 21 o 05:21

 7. W większości przypadków unikanie płacenia w całości zasądzonych alimentów nie jest naganne ponieważ alimenty są zawyżone. Sędziami zwykle są kobiety i staja po stronie kobiet.

  Mądry

  16 cze 21 o 19:49

 8. Mądry zgadzam się z Twoją opinią. Ja dobrowolnie płacę połowę zasądzonych, komornik nic ode mnie nie ściąga chociaż próbuje. Wiem jakie są potrzeby dziecka a na zabiegi upiększające zdziry – byłej żony płacić nie myślę.

  Seweryn

  20 cze 21 o 09:40

 9. Żebyś nie otrzymał za takie połowiczne spłacanie zastępczej kary pozbawienia wolności tak jak poszukiwany Jaworek.

  Anonim

  14 lip 21 o 19:30

 10. Możliwe że była to kara niesprawiedliwa która dodatkowo przywiodła go do desperacji. Kara więzienia jest za uchylanie się od płacenia alimentów, za uporczywe uchylanie się a on przez covid po prostu nie mógł wyjeżdżać do pracy za granice gdzie wcześniej jako posadzkarz pracował.

  sumar

  18 lip 21 o 08:30

 11. W Polsce też można znaleźć pracę.

  Anonim

  18 lip 21 o 11:21

 12. Sprawy alimentacyjne są zmorą komorników, generalnie. Skuteczność egzekucji jest bardzo niewielka a umorzyć jako bezskutecznej nie można jak napisano wcześniej.

  Waniek

  5 sie 21 o 14:01

 13. Niektóre sprawy alimentacyjne owszem, są zmorą a inne alimentacyjne są samograjem. Raz się spóźnisz z wpłaceniem i do końca komornik będzie na Tobie zarabiał ściągając Ci z pensji czyli nie robiąc NIC zarabia.

  qq

  27 wrz 21 o 06:53

 14. Niestety, ale dłużnicy alimentacyjni są poniekąd sami sobie winni. Uprawomocnił się wyrok? Natychmiast płać o ile oczywiście masz środki i w takim przypadku komornik na Tobie nie zarobi.

  admin

  27 wrz 21 o 07:56

 15. Niech płaci alimenty to w ogóle nie będzie egzekucji komorniczej – proste. Pytający najwidoczniej unika egzekucji na co jest paragraf karny.

  Sandra

  15 lis 21 o 05:11

 16. Wieczne czyli rzekomo do skutku ściąganie alimentów przez komornika to fikcja. Tylko przetrzymuje sprawę niepotrzebnie bo co jeszcze może zrobić jeżeli dłużnik nie ma oficjalnie zarejestrowanych dochodów, nie ma samochodu, własnego mieszkania.

  Elżbieta

  7 sty 22 o 12:11

 17. Możesz wnieść o umorzenie i na własną rękę spróbować odzyskać albo sprzedać.

  Waniek

  7 sty 22 o 12:40

 18. Wierzytelności z tytułu alimentów nie można prawnie sprzedać. A umorzenie postępowania egzekucyjnego na wniosek wierzyciela obciąż ago opłatą w wysokości 5% kwoty należności będącej przedmiotem egzekucji (pozostającej do wyegzekwowania) na rzecz komornika.

  admin

  8 sty 22 o 04:40

 19. Czy aby na pewno przepis o tej opłacie 5 procenty stosuje się też do umorzenia egzekucji alimentów?

  Wanda

  11 sty 22 o 21:38

 20. Tak, też. Bez względu na to, jakiego typu należność jest przedmiotem postępowania egzekucyjnego.

  admin

  12 sty 22 o 02:58

Skomentuj