Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty?

2 komentarze

Pytanie: Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty? Od dwóch lat komornik bezskutecznie prowadzi egzekucje alimentów wobec mnie. Utrudnia mi prowadzenie działalności gospodarczej. Po jakim czasie można spodziewać się umorzenia tego bezskutecznego postępowania egzekucyjnego? Rozmawiałem ze znajomymi osobami które miały komornika i umorzenie bezskutecznej egzekucji następowało już po kilku miesiącach. czy to zależy od konkretnego komornika?

Odpowiedź: W przeciwieństwie do egzekucji innych roszczeń, bezskuteczna egzekucja alimentów nie stanowi podstawy do umorzenia postępowania egzekucyjnego więc na to proszę nie liczyć. Pańscy znajomi musieli mieć długi nie alimentacyjne i dlatego doczekali się umorzenia postępowania egzekucyjnego co nawiasem mówiąc, nie jest równoznaczne z umorzeniem długu i wierzyciel w każdej chwili może ponownie wnieść o egzekucję.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 marca, 2021

kategoria windykacja

tag ,

Komentarze do 'Kiedy komornik przestaje ściągać alimenty?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Komornik utrudnia mu prowadzenie firmy.. Takich sukinsynów powinno się zamykać a pro po, przecież za niepłacenie alimentów idzie się do więzienia to jak to jest że jego nie?

    Marianna

    24 Mar 21 o 06:48

  2. Przesłanki do ukarania pozbawieniem wolności za niepłacenie alimentów są wskazane tutaj: https://pamietnikwindykatora.pl/nieplacone-alimenty-kara-pozbawienia-wolnosci/

    admin

    24 Mar 21 o 15:44

Skomentuj