Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Konto firmowe a kwota wolna od zajęcia komorniczego

1 komentarz

Pytanie: Czy na koncie firmowym przysługuje kwota wolna od zajęcia komorniczego? Jeżeli tak to w jakiej kwocie? Słyszałem, że nie przysługuje ale byłoby to przecież krzywdzące dla przedsiębiorców dla których przecież prowadzenie firmy jest jedynym źródłem dochodu tak jak dla kogoś wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę a na koncie osobistym kwota wolna w wysokości trzech średnich pensji krajowych przysługuje przecież.

Odpowiedź: Ano niestety, na firmowym rachunku bankowym nie przysługuje kwota wolna od zajęcia. Należy jednak zauważyć, że przedsiębiorca też może mieć założone konto osobiste i na takim koncie ma ustawowo zagwarantowaną kwotę wolną od zajęcia. Nasuwać się może w tym momencie pytanie, czy nie można by wykorzystywać konta osobistego jako konta firmowego. Odpowiedź na takie pytanie znajduje się we wpisie: Konto osobiste jako firmowe. A dobre konta osobiste tutaj.

1 komentarz do 'Konto firmowe a kwota wolna od zajęcia komorniczego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Według naszego „demokratycznego, praworządnego państwa” przedsiębiorca to gorszy sort człowieka i to nie tylko za tej władzy ale i wcześniej. Nie należy się kwota wolna, minimalnego chronionego dochodu brak, no co to jest??

    pseudo

    6 Paź 19 o 12:21

Skomentuj