Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Do adwokatów pragnących zostać sędziami

komentarze 2

Media donoszą, że coraz więcej adwokatów chce zostać sędzią. Całkiem możliwe i chyba zawodem prokuratora też wielu nie pogardzi. Niedawno głośno było o córce posła Piotrowicza która po kilkuletniej pracy adwokata została prokuratorem. Już ze dwa lata temu jeden adwokat powiedział mi, że mają oni czyli adwokaci coraz mniej spraw, że niektórzy zamykają swe kancelarie adwokackie i idą pracować do kolegów którym lepiej się powodzi. To było do przewidzenia; coraz łatwiej uzyskać darmową pomoc, poradę prawną w internecie (jak i na tym blogu, nieprzymierzając), coraz więcej w internecie już udzielonych porad. Wystarczy umieć szukać i w wielu przypadkach obejdzie się bez płatnej pomocy, bez reprezentowania w sądzie.

Nie wiem, ile obecnie zarabia przeciętny adwokat w Polsce, nie będę tego sprawdzał, bo mogą to nie być wiarygodne dane między innymi dlatego, że w tym zawodzie nie wszystko jest księgowane.

Sędzia zarabia na rękę (bez oficjalnych dodatków) ponoć około 6 tys. zł. I uważam, że pracę ma o wiele spokojniejszą od adwokata. Odpowiedzialności praktycznie żadnej za skandaliczne wyroki i bzdury (umyślnie) wypisywane w uzasadnieniach, za (umyślne) przeoczanie kluczowych, niezbitych dowodów, faktów. Zapewne tak też uważają a raczej to mają na względzie niektórzy adwokaci pragnący zostać sędziami.

A nieoficjalnie, ile zarabia przeciętny polski sędzia? Nie mam wątpliwości co do tego, że biorą na potęgę łapówki (jak nie wszyscy, to zapewne większość). I podejrzewam, że taki jeden z drugim adwokat liczy na taki zarobek który może miesięcznie kilkakrotnie przekroczyć pensję podstawową.

Pragnę jednak ostrzec takich adwokatów, że w ciągu kilku lat dochody z takich przestępstw ulegną radykalnemu obniżeniu. Bydlaki w sędziowskich togach zaprzestaną robienia przekrętów na bezczelnego chama (w danej sprawie – w sądzie I i II instancji) które obecnie robią a za które zostaną ukarani.

To tylko taka rada z mojej strony, żebyście sobie to przemyśleli zanim zdecydujecie się zostać sędzią.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/10/2016

kategoria prawnicy,sędziowie

Komentarze do 'Do adwokatów pragnących zostać sędziami'

Subscribe to comments with RSS

  1. Po tym wpisie zastanawiam się, czy w tym kraju można liczyć jeszcze na uczciwie podejście? Wydaje mi się, że dzisiaj bez znajomości człowiek nie jest w stanie niczego osiągnąć do niczego dojść, chociażby miał nie wiadomo jakie kwalifikacje. Starałem się rozwiązać moje wątpliwości prawne w http://jaworska-kancelaria.pl/ . Widać, że są to ludzie znający się na rzeczy. Podobnie jak twórca tego bloga, który tak ważnych informacji dotyczących aspiracji adwokatów nie wziął znikąd.

    Kamil

    26 Paź 16 10:16

  2. Dobry – skuteczny prawnik procesowy, to w polskich realiach prawnik przede wszystkim w korupcyjnych układach z sędziami. Tak wynika z moich obserwacji. Uwaga jednak: na przykład w wydziale karnym może mieć układy ale na przykład w cywilnym może ich nie mieć i odwrotnie. To dotyczy głównie oczywiście adwokatów.

    admin

    26 Paź 16 11:44

Skomentuj