Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ile czasu po licytacji trzeba się wyprowadzić?

2 komentarze

Pytanie: Komornik zlicytował moje mieszkanie. Ile czasu po licytacji trzeba się wyprowadzić? Mam dwoje małych dzieci, przysługuje mi z uwagi na to mieszkanie zastępcze.

Przeczytaj też: Wydanie nieruchomości a opróżnienie lokalu, eksmisja

Odpowiedź: Nawet gdyby nie przysługiwał Pani lokal zastępczy, to nie musi się Pani wyprowadzać aż do eksmisji, to znaczy wówczas zostanie Pani usunięta z mieszkania siłowo jeżeli nie zechce Pani dobrowolnie się wyprowadzić.

Licząc od daty uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu prawa własności nieruchomości, były właściciel ma 14 dni na opuszczenie lokalu. Po tym czasie komornik może przystąpić do eksmisji pod warunkiem, że nabywca wniesie opłatę w wysokości 1.500 złotych (w przypadku mieszkania).

Przeczytaj też: Jak pozbyć się z mieszkania najemcy który nie płaci czynszu

A komornik zanim ewentualnie przystąpi do eksmisji ma obowiązek ustalić, czy byłemu właścicielowi przysługuje lokal socjalny. Jeżeli przysługuje, to procedura eksmisyjna zostanie zawieszona aż do udostępnienia mu lokalu socjalnego. Wiadomo, że zwykle takich wolnych lokali gmina nie posiada więc były właściciel jeszcze długo nie zostanie usunięty z mieszkania.

Przeczytaj też: Kara umowna za bezumowne korzystanie z lokalu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 marca, 2023

Komentarze do 'Ile czasu po licytacji trzeba się wyprowadzić?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy Pan się orientuję czy ja będę mogła wziąć z mieszkania wszystko znaczy tv meble automat itp czy tylko osobiste rzeczy bo już mnie tu znajoma straszy

    Ewa

    15 maj 23 o 07:13

  2. Wszystkie ruchomości może Pani zabrać w tym tv, meble,. automat…

    admin

    15 maj 23 o 08:59

Skomentuj