Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Wydanie nieruchomości a opróżnienie lokalu, eksmisja

3 komentarze

Pytanie: Otrzymałam od komornika pismo po zlicytowaniu tego mojego mieszkania i w tym piśmie między innymi komornik zobowiązuje mnie – dłużnika do wydania nabywcy nieruchomości. Co teraz mam zrobić?

Przeczytaj też: Licytacja mieszkania za mały dług

Odpowiedź: Ja mieszkałbym dalej i czekał na eksmisję która może zostać dokonana dopiero po zapewnieniu lokalu socjalnego.

No rozumiem tylko boję się że będzie mnie nachodzić właściciel albo wejdzie do mieszkania.

Powiedzieć mu, że nie ma Pani dokąd się wyprowadzić, niech złoży pozew o eksmisję i po wyroku eksmisyjnym komornik lokal opróżni – wskazując Wam lokal socjalny gdyż takowe Pani i dziecku przysługuje i są takowy powinien w wyroku przyznać. Wprowadzenie nabywcy w posiadanie mieszkania jest nierozerwalnie związane z opróżnieniem lokalu. Nie może on wprowadzić się zanim Pani i dziecko nie zostaniecie eksmitowani lub dobrowolnie zrealizujecie wyrok eksmisyjny wyprowadzając się do przyznanego lokalu socjalnego.

A z lokalami socjalnymi jest generalnie problem, gminy ich nie mają więc może minąć nawet wiele lat zanim zostaniecie eksmitowani…

Przeczytaj też: Jak pozbyć się z mieszkania najemcy który nie płaci czynszu

Czyli na te pismo mam nigdzie nic nie odpowiadać czekać albo na jakieś pismo albo na odwiedziny właściciela. Rozumiem, że nie może wejść do mieszkania mimo wszystko.

Nie odpowiadać na pismo a właściciela nie wpuszczałbym do mieszkania argumentując jak wcześniej napisałem. Nie może wejść.

Ja Panu bardzo dziękuję za pomoc naprawdę pan mnie bardziej pomaga niż nie jeden adwokat co rozłożył ręce dobrze więc trzymam się tego co Pan napisał jeszcze tylko jedno pytanie gdyby mnie nie było to z policja też nie może wejść?

Nie może wejść z policją dopóki Państwo zamieszkujecie, policję może wezwać tylko komornik realizując eksmisję jeżeli nie będziecie chcieli opuścić mieszkania.

Przeczytaj też: Wejście komornika w asyście Policji

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

7 stycznia, 2023

Komentarze do 'Wydanie nieruchomości a opróżnienie lokalu, eksmisja'

Subscribe to comments with RSS

 1. Jak ma się to do opowieści w których nabywca licytacyjny melduje typów w mieszkaniu ażeby zachowaniem zmusili poprzedniego właściciel do wyprowadzenia się?

  Rufus

  7 sty 23 o 09:25

 2. Ja wiele lat temu też słyszałem o takiej sztuczce ale w świetle prawa jak wyżej wywodzę, nie jest to możliwe aby kogoś tam zameldować przed opróżnieniem lokalu.

  admin

  7 sty 23 o 11:23

 3. Aha, wydanie nieruchomości nabywcy licytacyjnemu nie jest możliwe przed eksmitowaniem poprzedniego właściciela – lokatora a myślałem, że jeśli kupię na licytacji mieszkanie to od razu mogę się wprowadzić (i mieszkać z atrakcyjną poprzednią właścicielką 😉 dopóki się ona nie wyprowadzi lub zostanie eksmitowana).

  Anonim

  28 lut 23 o 19:43

Skomentuj