Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wezwanie do zapłaty za wodę, konsekwencje”

skomentuj

Takie tytułowe wyrażenie ktoś wpisał w wyszukiwarce a mnie akurat niedawno zdarzyło się zapomnieć zapłacić za wodę i ścieki w RPWiK i otrzymałem wezwanie do zapłaty. Znalazłem w stercie papierów przygotowanych do utylizacji i wklejam poniżej. Wezwanie pierwsze a zarazem ostateczne – jak napisano w tytule.

wezwanie

Co ciekawe, nie doliczyli odsetek za zwłokę (których wartość byłaby bardzo niska) ale też, co ważniejsze, nie doliczyli kosztów wysyłki tego wezwania do zapłaty.

Jakie dalsze konsekwencje byłby w przypadku nieuiszczenia należności? Ano, jak piszą, pozew o zapłatę (mało groźne), wpis do śmiesznego (dla większości osób) KRD oraz już coś dalece mniej śmiesznego a mianowicie odcięcie wody zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. „o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków” tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 139). zastosowanie tej ostatniej „sztuczki” windykacyjnej z pewnością ma powalającą skuteczność przy której dwie pierwsze łącznie zastosowane są niemal niczym. Gdy prowadziłem firmę windykacyjną to marzyło mi się czasem nierealnie oczywiście, że mam możliwość jako windykator odcinania dłużnikom dopływu wody, gazu, prądu. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 8 Ocena średnia: 4]

07/08/2016

Skomentuj