Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

ARMADA straszy terenową windykacją i zabraniem rzeczy rodziców

1 komentarz

Pytanie: Potrafią dzwonić – ARMADA windykacja – po kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Dzisiaj jakaś kobieta stamtąd zadzwoniła do mnie i powiedziała, że jeżeli do juta do godziny 12 nie spłacę całego długu – chodzi o chwilówkę w Ekspres Kasa, to w piątek będą u mnie z terenową windykacją i zabiorą moje rzeczy w ramach egzekucji. Ja do niej, że nic nie mam, mieszkam z rodzicami i na razie nie dam rady spłacić wszystkiego, bo nie pracuję. Ona na to, że ich to nie obchodzi, że w takim razie zabiorą rzeczy rodziców, bo maja do tego prawo jeżeli ja mieszkam z rodzicami. Pomoże Pan, co robić?! Próbuję dogadać się bezpośrednio z Ekspres kasa ale do tych z ARMADA to nie dociera.

Odpowiedź: Armada Polska, to firma windykacyjna tak samo jak np. Intrum Justitia, Ultimo, KRUK i inne i nie ma uprawnień komorniczych a tylko komornik może prowadzić egzekucję – zajmować dłużnikom rzeczy (ale do tego musi mieć prawomocny wyrok sądowy w takiej sprawie). Jednak nawet komornik nie może prowadzić egzekucji z rzeczy nienależących do dłużnika lecz do osób trzecich. Oczywiście nie istnieje też przepis który uprawniałby Komornika do egzekucji z przedmiotów należących do rodziców jeżeli dłużnik mieszka z nimi, choć na wszelki wypadek powinni być w stanie wykazać, że rzeczy są ich własnością a nie własnością dłużnika. Nie musi Pan wpuszczać windykatora do domu, nie musi Pan z nim rozmawiać. Jeżeli zależy panu na tym, aby sprawa zbyt szybko nie trafiła do sądu to oczywiście można spróbować ich trochę pozwodzić. A tak na marginesie to nie sądzę aby w sprawie długu wynoszącego zapewne nie więcej (niewiele więcej) jak 1.000 zł. przyjechał do Pana windykator. No chyba, że mieszka na przykład dwie przecznice dalej, w co wątpię.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 23 Ocena średnia: 4.2]

24/05/2016

kategoria windykacja

1 komentarz do 'ARMADA straszy terenową windykacją i zabraniem rzeczy rodziców'

Subscribe to comments with RSS

  1. Armada 😀
    Markus Marcinkiewicz został wyrzucony z Armady przez żonę i założył VEX. metody te same czyli idiotyczne, nie ma się czego bać.

    ryszard ochódzki

    31 maja 16 04:50

Skomentuj