Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Straszenie windykacją terenową

2 komentarze

Pytanie: Mam problem ze spłatą chwilówki Vivus i firma oddała moją sprawą do Kaczmarski Inkasso. Firma windykacyjna nęka mnie telefonami nawet 12 dziennie. Ja napisałam meila że wolę kontakt drogą mailową, ale Kaczmarski Inkasso nalega na kontakt telefoniczny. W piątek wpłaciłam 500zl na poczet mojego zadłużenia i poprosiłam o rozłożenie mojego zadłużenia na raty. Wczoraj dokonałam SMS że przyjdzie do mnie windykator terenowy. Bardzo boję się tej wizyty. Bardzo proszę o poradę co mam zrobić.

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może rozłożyć dług na raty?

Odpowiedź: Zacznijmy od tego, że Kaczmarski Inkasso na 95% nie ma windykatorów terenowych tak samo jak inne firmy windykacyjne tego typu. Tylko straszą. Poza tym, windykator terenowy nic nie może: Windykator terenowy – co może?

Proszę im napisać, że jest już Pani udręczona ich telefonami i straszenia wizytą windykatora, że będzie Pani spłacać w miarę swoich możliwości a jeżeli to mim nie odpowiada, to niech wniosą pozew o zapłatę. I że jeśli nie zaprzestana telefonowania i straszenia, w tym windykacją terenową, to zgłosi Pani na policję nękanie:

Przeczytaj też: Kaczmarski Inkasso straszy i nie chce rat

Art. 190a § 1 kk (kodeksu karnego): Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przeczytaj też: Windykator straszy policją, prokuraturą, sądem…

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

18 grudnia, 2022

Komentarze do 'Straszenie windykacją terenową'

Subscribe to comments with RSS

  1. W tym roku wprowadzono zmiany, firma windykacyjna musi być spółką akcyjną, skończą się bezprawne straszenia windykatorów i windykatorami przez firmy krzaki.

    Borowski

    17 sty 23 o 19:23

  2. To nic nie pomoże bo bezprawne zachowania przejawiają też pracownicy z wielkich akcyjnych spółek. Trzeba po prostu zgłaszać takie zachowania do właściwych organów, w tym ścigania.

    admin

    17 sty 23 o 19:41

Skomentuj