Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykator terenowy – co może?

2 komentarze

Co może zrobić windykator, w tym windykator terenowy – to pytanie jeszcze obecnie zadaje wiele osób.

Windykator zgodnie z prawem nie może zrobić nic więcej co sam wierzyciel który mu zlecił windykację. Ba, prędzej nawet wierzycielowi coś bezprawnego ujdzie płazem / zostanie lżej potraktowany przez organy ścigania i sąd niż windykator. Dlatego, że wierzycielowi mają prawo łatwiej puścić nerwy jako faktycznie pokrzywdzonemu niż windykatorowi który jest tylko najemnikiem i nie on ponosi stratę finansową. Innymi słowy, “mój ból jest lepszy niż Twój” (jeżeli jestem wierzycielem a Ty windykatorem).

Aby otworzyć firmę windykacyjną i aby zostać windykatorem, nie trzeba uzyskać żadnych uprawnień, licencji, nic. I jak zaznaczyłem wcześniej, windykator nie może nic więcej od wierzyciela na rzecz którego prowadzi windykację. I na przykład tak jak jak wierzyciel nie ma prawa siłą wejść do mieszkania dłużnika albo wpuszczonym będąc nie ma prawa nic zabrać, tak i windykator terenowy nie ma takiego prawa. To może tylko komornik.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

10 grudnia, 2020

kategoria windykacja

Komentarze do 'Windykator terenowy – co może?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Windykatorzy – przestępcy ze znajomościami wśród policji mogą dużo. Nie brak takich i są bardzo rozzuchwaleni, bo te koneksje przenoszą się też na prokuraturę (policja i prokuratura to kółko wzajemnej adoracji i interesów) a jak na prokuraturę to i na sąd.

    Poli

    10 Gru 20 o 11:52

  2. To prawda, wszyscy oni działają wówczas ramię w ramię.

    Anonim

    27 Cze 21 o 06:33

Skomentuj