Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„via sms windykacja terenowa”

skomentuj

Kilkakrotnie w ciągu ostatniego tygodnia różne osoby wpisały w wyszukiwarce tytułowe wyrażenie. Z tego co wiem, to VIA SMS dość szybko po terminie płatności odsprzedaje albo może „odsprzedaje” (cesja powiernicza) długi pożyczkowe do firmy windykacyjnej i to firma windykacyjna prowadzi czynności windykacyjne.

Ja powiem tak: po pierwsze, nie wydaje mi się aby przy długu wynoszącym kilkaset złotych opłacało się firmie windykacyjnej wysyłać do dłużnika windykatora terenowego. Przecież to są koszty w szczególności koszty zużycia czasu i pieniędzy na dojazd, bo przecież windykatorzy danej firmy nie są rozsiani po Polsce co choćby kilometr! Owszem, może opłacać się wysłać windykatora nawet z innego regionu ale przy długu wynoszącym na przykład 10 tys. zł., bo zarobek firmy windykacyjnej z odzyskania takiego długu (procent kwoty) wart jest tego. Firmy pożyczkowe i współdziałające z nimi firmy windykacyjne straszą windykacją terenową (i może na formach podszywają się pod przestraszonych dłużników co to niby był u nich groźny windykator) a w rzeczywistości…

A jeśli nawet (wątpię) pojawi się windykator terenowy, to możesz go zlekceważyć – nie gadać z nim i nie wpuszczać go do domu a jak będzie się naprzykrzał, krzyczał, tłukł w drzwi, to dzwonisz po policję. Tyle w temacie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 19 Ocena średnia: 4.3]

23/05/2016

kategoria windykacja

Skomentuj