Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Równolegle komornik i firma windykacyjna

skomentuj

I jeszcze taki mail sprzed paru lat:

Jestem w posiadaniu prawomocnego wyroku sądowego o zapłatę długu od dłużnika – osoba prywatna w kwocie 4200 zł wraz z odsetkami ustawowymi od września 2008 roku do dnia zapłaty… sprawa jest już od jakiegoś czasu złożona u komornika ale nie widzę żadnych rezultatów… mam pytanie czy jeśli byście Państwo przyjęli zlecenie jak wysoka byłaby prowizja w zamian za odzyskanie długu i najważniejsze pytanie … czy nakaz sądowy – oryginalny jaki dysponuje komornik u którego złożyłem sprawę musiałbym przedłożyć Wam i czy muszę umorzyć sprawę u komornika aby zlecić ja Wam.

To dziwne, że komornik jeszcze nie umorzył trwającego pięć lat bezskutecznego postępowania egzekucyjnego. No ale też miałem ze dwa takie przypadki.

Do rzeczy; nie, tytuł wykonawczy może spoczywać u komornika tzn. on może dalej prowadzić tą (bezskuteczną hehehe) egzekucję a firma windykacyjna może działać równolegle po swojemu. Tylko że trzeba bu najlepiej w umowie ustalić, czy z tytułu kwot wyegzekwowanych od komornika firmie windykacyjnej też należna będzie prowizja. Jak chodzi o ewentualne „dobrowolne” wpłaty dłużnika do komornika, to na miejscu firmy windykacyjnej żądałbym uznania ich jako efekt pracy firmy windykacyjnej. Pytanie, co w przypadku na przykład skutecznego zajęcia konta bankowego dłużnika (któregoś z rzędu, po ponownym sprawdzeniu w OGNIVO) albo na przykład skutecznym zajęciu zwrotu podatku? No, trudno przypisać efekty takich czynności działaniom windykatorów. 😉

kategoria: windykacja

Skomentuj