Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Przeszukanie mieszkania przez komornika

4 komentarze

Przeszukanie mieszkania dłużnika przez komornika jest a przynajmniej powinno być standardem w egzekucji z ruchomości. Komornik nie tylko powinien rozejrzeć się po mieszkaniu ale też zajrzeć do wszystkich schowków gdyż w nich może znajdować się gotówka albo wartościowe przedmioty. Zapewne niewielki odsetek dłużników zdających sobie sprawę z ewentualności wizyty komornika nie schowa poza mieszkaniem gotówki i wartościowych rzeczy z czego komornicy zapewne zdają sobie sprawę. Mimo tego uważam, że skoro komornik już raczy pofatygować się (na koszt wierzyciela oczywiście) do dłużnika, to powinien dołożyć należytej staranności.

Przeczytaj też: Wejście komornika w asyście Policji

Niektórzy pytają, czy komornik może przeszukać mieszkanie które dłużnik wynajmuje. Oczywiście że może a dlaczego nie?

Gdy komornik przyjdzie do mieszkania dłużnika to może dokonać przeszukania nie tylko mieszkania ale i samego dłużnika. Przy okazji, dłużnik może zostać przeszukamy przez komornika także gdy np. przyjdzie do kancelarii komornika: https://pamietnikwindykatora.pl/przeszukanie-dluznika-w-kancelarii-komornika/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 lipca, 2020

Komentarze do 'Przeszukanie mieszkania przez komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. A czy komornik ma prawo w poszukiwaniu gotówki i biżuterii powyrywać, zdemontować na przykład panele podłogowe?

  Józek

  30 mar 21 o 14:31

 2. Kodeks postępowania cywilnego nie przewiduje takiej możliwości. Ot tak zatem, bez uzasadnionego podejrzenia, nie może.

  admin

  31 mar 21 o 08:37

 3. A uzasadnione podejrzenie to takie jak u policjanta będące podstawą wylegitymowania obywatela na ulicy bez żadnego powodu tak naprawdę.

  Solo

  18 cze 21 o 13:49

 4. To oczywiście nie to samo. Okazanie dokumentu tożsamości nie jest dotkliwe dla obywatela (dotkliwe może być nieokazanie) w przeciwieństwie do zniszczenia mieszkania przez komornika.

  admin

  18 cze 21 o 18:13

Skomentuj