Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Przeszukanie mieszkania przez komornika

4 komentarze

Przeszukanie mieszkania dłużnika przez komornika jest a przynajmniej powinno być standardem w egzekucji z ruchomości. Komornik nie tylko powinien rozejrzeć się po mieszkaniu ale też zajrzeć do wszystkich schowków gdyż w nich może znajdować się gotówka albo wartościowe przedmioty. Zapewne niewielki odsetek dłużników zdających sobie sprawę z ewentualności wizyty komornika nie schowa poza mieszkaniem gotówki i wartościowych rzeczy z czego komornicy zapewne zdają sobie sprawę. Mimo tego uważam, że skoro komornik już raczy pofatygować się (na koszt wierzyciela oczywiście) do dłużnika, to powinien dołożyć należytej staranności.

Niektórzy pytają, czy komornik może przeszukać mieszkanie które dłużnik wynajmuje. Oczywiście że może a dlaczego nie?

Gdy komornik przyjdzie do mieszkania dłużnika to może dokonać przeszukania nie tylko mieszkania ale i samego dłużnika. Przy okazji, dłużnik może zostać przeszukamy przez komornika także gdy np. przyjdzie do kancelarii komornika: https://pamietnikwindykatora.pl/przeszukanie-dluznika-w-kancelarii-komornika/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 lipca, 2020

Komentarze do 'Przeszukanie mieszkania przez komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. A czy komornik ma prawo w poszukiwaniu gotówki i biżuterii powyrywać, zdemontować na przykład panele podłogowe?

  Józek

  30 Mar 21 o 14:31

 2. Kodeks postępowania cywilnego nie przewiduje takiej możliwości. Ot tak zatem, bez uzasadnionego podejrzenia, nie może.

  admin

  31 Mar 21 o 08:37

 3. A uzasadnione podejrzenie to takie jak u policjanta będące podstawą wylegitymowania obywatela na ulicy bez żadnego powodu tak naprawdę.

  Solo

  18 Cze 21 o 13:49

 4. To oczywiście nie to samo. Okazanie dokumentu tożsamości nie jest dotkliwe dla obywatela (dotkliwe może być nieokazanie) w przeciwieństwie do zniszczenia mieszkania przez komornika.

  admin

  18 Cze 21 o 18:13

Skomentuj