Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

BIG Infomonitor – opinie

komentarzy 7

Dzisiaj zauważyłem, że BIG Infomonitor jeszcze nie doczekał się u mnie na blogu osobnego wątku z opinią moją i opiniami innych osób które można publikować w komentarzach. Jest wątek dotyczący opinii o KRD, jest wątek dotyczący opinii o ERIF a o Infomonitor nie, więc czym prędzej nadrabiam poniżej tę zaległość.

Otóż współpracowałem i z tym rejestrem długów w tytule wskazanym; dopisałem do Infomonitor mnóstwo dłużników i ani jeden dłużnik nie zapłacił. Odradzam więc wszystkim zawarcie umowy z tym rejestrem długów podobnie zresztą jak z dwoma wyżej wymienionymi.

Ciekawostka: czy wiesz, że był dość długi okres czasu w którym miałem umowę podpisana ze wszystkimi trzema tymi rejestrami. Doprecyzuję na wszelki wypadek, żeby nie było wątpliwości: wielu dłużników (może ze stu) dopisałem do wszystkich tych trzech rejestrów czyli dłużnik figurował wpisany ode mnie we wszystkich tych trzech rejestrach długów i … żaden z tych dłużników nie zapłacił. No i oczywiście wkurzony wypowiedziałem umowę każdemu z tych rejestrów długów.

Stwórz sobie sam rejestr długów i będzie skuteczniejszy, wiem co mówię, bo tak miałem – załóż choćby na darmowej platformie bloga i publikuj dłużników w internecie jako formalnie ofertę sprzedaży długu. Wyszukiwarka Google „łyknie” te wpisy i każdy kto wpisze dane dłużnika (szukając po prostu info o firmie, osobie) bezpłatnie bo poprzez Google go zobaczy, z opisem, co to za zawodnik. Taka internetowa giełda wierzytelności jakąś tam skuteczność u mnie miała a nie że zerową jak te trzy pożal się Boże rejestry długów.

Aha, nie daj się przypadkiem oszukać na gadane handlowców z tego Infomonitor, którzy mogą Ci ściemniać, że jak podpiszesz umowę, to będziesz mógł sobie sprawdzać dłużników komfortowo w BIK, bo są powiązani kapitałowo. Otóż nie masz prawa sprawdzać dłużników w BIK nie uzyskawszy od nich upoważnienia.

OK, zapewne z czasem uzbiera się tu w komentarzach sporo opinii takich jak moja o tym rejestrze długów. Podobnie jak o pozostałych dwóch rejestrach (wszystkie trzy zachwalają każdy swą skuteczność, nieprawdaż).

10/05/2016

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'BIG Infomonitor – opinie'

Subscribe to comments with RSS

 1. Przestrzegam wszystkich przed wspolpraca z BigInfomonitor. Bazy sa tragicznie.
  Dla przykladu jedna spolka w KRD 20 mln zlotych zadluzenia
  w Big infomonitor ledwo kilka tysiecy.
  Nie wspomne o tym,ze konsultanci nie do konca mowia prawde przy podpisywaniu umowy w mojej opinii ,co skutkutkuje GIGANTYCZNYMI problemami z zakonczeniem sprawy. Na plus mozna jedynie zaliczyc obnizke abonamentu,bo inaczej trzeba by bylo placic kare. Podsumowujac : Pieniadze wyrzucone w bloto.

  Przemek

  9 Wrz 16 10:08

 2. Fakt, wyrzucone w błoto i jeszcze gorzej u mnie, bo po podpisaniu umowy i uzyskaniu dostępu do bazy sprzedawałam chętniej z odroczonym terminem ale połowa z tych klientów i tak była zadłużona bardzo i mi ni zapłacili. Teraz kombinuję jak zdobyć chociaż ze dwadzieścia tysięcy gotówki po to, żebym miała na zakupy w hurtowniach. Może wskażecie mi jakiś bank co bez nadmiernych ceregieli przyzna kredyt na dofinansowanie działalności?

  Misia

  2 Paź 16 15:21

 3. Proponuję te tutaj.

  admin

  3 Paź 16 07:31

 4. Dziesiątki wielkich, stabilnych firm są wpisane do rejestrów długów i wpisy w rejestrach długów przez to są bardzo zdewaluowane a rejestry długów (wraz z Infomonitor) nie spełniają windykacyjnej funkcji

  Adaś

  6 Lis 16 13:43

 5. Absolutnie nie polecam! Baza uboga, a za wszystko trzeba dodatkowo płacić. Co więcej prześwietliliśmy ostatnio kontrahenta, czysty w BIG Info Monitor, a kiedy nie zapłacił, profesjonalna firma windykacyjna od razu powiedziała, że kontrahent od dłuższego czasu jest niewypłacalny i nikomu nie płaci… czyli krótko mówiąc super usługa. Dla jasności jeżeli wypowiesz umowę BIG InfoMonitor to Twój dłużnik automatycznie przestaje istnieć jako dłużnik… tyle jest to wszystko warte, tj. nic… szkoda słów i pieniędzy.

  Johny

  8 Lis 16 18:32

 6. Jak chcecie, żeby dłużnicy Wam płacili, skoro kupujecie przeterminowane, niewymagalne długi? Część dłużników to idioci, bojący się własnego cienia, ale część to myślący ludzie, mający wiedzę o swoich prawach. Dzisiaj otrzymałam dwa wezwania do zapłaty długów firmy, którą zamknęłam 11 lat temu!!! Weryfikujcie dłużników, to i efekty będą lepsze.

  windykowana

  5 Gru 16 12:05

 7. Efekty w tych BIG-ach są żadne nawet wobec świeżutkich długów.

  admin

  5 Gru 16 12:11

Skomentuj