Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik zasugerował wyjawienie majątku przed sądem ale plakatowania nie zasugerował

skomentuj

Taki mail sprzed kilku lat znalazłem:

Chciałbym uzyskać informację dotyczącą możliwości windykacji przez Waszą firmę należności po zawieszeniu postępowania komorniczego uznanego jako bezskutecznego. Komornik sprawdził tylko rachunki bankowe, i zasugerował wystąpienie do sądu o ujawnienie majątku. Dłużnik prowadzi usługi hydrauliczne obecnie na „czarno” stąd nie ma wpływów. Kwota należności 5400PLN. Jakie są zasady/możliwości windykacji przez Państwa firmę. Dodam że chodzi o odszkodowanie za fuszerkę.

Komornicy standardowo piszą w takich przypadkach o możliwości wystąpienia z wnioskiem o wyjawienie majątku przez dłużnika przed sądem ale jeszcze chyba nie słyszałem o tym, aby dłużnik przyznał przed sądem się do posiadania majątku.

Jeżeli miasto jest niewielkie i dłużnikowi na reputacji zależy (co jest prawdopodobne, skoro świadczy usługi hydrauliczne, cokolwiek to oznacza), to dość często wieszanie plakatów na drzewach słupach itp. będących ofertą sprzedaży długu 😉 obliguje dłużnika do zwrotu długu. Oczywiście na plakatach imię i nazwisko dłużnika, data urodzenia (sam rok, bez miesiąca i dnia) ulica przy której mieszka, oraz czym się zajmuje, no i że dług wyrokiem stwierdzony. Informacja o tym, że dług jest za źle wykonaną robotę tez „dobre” wrażenie zrobi ale osobiście uważam, że „lepsze” wrażenie robią niezwrócone prywatne pożyczki na plakatach.

Aha, komornik nie tylko rachunki bankowe powinien sprawdzić ale i czy dłużnik samochód posiada (informacja z CEPiK) no i czy przypadkiem nie jest właścicielem nieruchomości.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/04/2016

kategoria: windykacja

Skomentuj