Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niewielka częściowa spłata długu dokonana przez nieznaną osobę trzecią

komentarze 2

Pytanie: Wczoraj przysłali mi z sądu nakaz zapłaty oraz pozew. Chodzi o niezapłacona przeze mnie fakturę co do której już już po otrzymaniu tej faktury poinformowałem wystawcę, że nie mam zamiaru jej płacić, gdyż usługa to bezczelna fuszerka. No jak widać, sprawa trafiła do sądu, teraz mogę wnieść sprzeciw i na pewno to zrobię. Co mnie uderzyło w tym pozwie, to załączona niby częściowa spłata tej faktury w kwocie 65 złotych ale z konta osoby o imieniu i nazwisku której wcale nie znam. I w pozwie ten niby wierzyciel mój piszę że „dług jest bezsporny o czym świadczy częściowa spłata dokonana w imieniu pozwanego”. O co tu może chodzić, w co mnie chcą wrobić?

Odpowiedź: Proszę zatem w sprzeciwie napisać, że nie uznaje Pan długu nawet w owej jak i żadnej minimalnej kwocie i że nikogo Pan nie prosił o dokonanie w Pana imieniu częściowej spłaty, bo wszak roszczenie kwestionuje Pan w całości. I że nie zna pan osoby która dokonała owej wpłaty na koto powoda. Proszę zawnioskować o przesłuchanie Pana na okoliczność tego. Jak również o przesłuchanie tej osoby z której konta bankowego został dokonany przelew (przy okazji, polecam fajne konta osobiste tutaj). Będzie Pan mógł jej zadać w obecności sądu pytania.

Powód prawdopodobnie poprosił kogoś o tę częściową spłatę może licząc (bezpodstawnie) na wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym no i zapewne aby mieć dowód na to, że rzekomo uznał Pan dług. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić, że jest to bardzo głupie posunięcie ze strony powoda. Wydaje się to zakrawać wręcz na usiłowanie oszustwa sądowego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

17/03/2016

Komentarze do 'Niewielka częściowa spłata długu dokonana przez nieznaną osobę trzecią'

Subscribe to comments with RSS

 1. ale przecież częściowa spłata nie oznacza uznania długu w całości!
  częściowa spłata oznacza uznanie długu jedynie co do kwoty zapłaconej.

  gdyby było inaczej, to jest oczywistym że w każdej sprawie z powództwa firm windykacyjnych czy funduszy mielibyśmy „częściowe spłaty” np. 10 zł

  widać ten powód to jakiś debil 🙂

  ryszard ochódzki

  22 Mar 16 01:39

 2. Ano debil.

  admin

  22 Mar 16 10:15

Skomentuj