Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Żądam zwiększenia puszek i butelek piwa do minimum dwulitrowych. Nie dyskryminujcie, nie rozpijajcie smakoszy wina!

komentarze 2

No ku…wa, co? Alkoholowo, to jedna butelka wina czerwonego wytrawnego równa się czterem butelkom piwa. Żądam równouprawnienia dla amatorów piwa i wina. Ja piwska nie piję tylko wino.

Sklepy w Polsce zmuszają mnie do wypicia całej butelki wina od razu a to powoduje po pierwsze, że rano boję się prowadzić samochód gdy poprzedniego dnia picie skończę np. o 23 godzinie. Po drugie, po wypiciu całej butelki wina czasem uzyskuję tzw. cuga (chyba z niemieckiego języka „zug”) i otwieram kolejną butelkę… dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy kończę butelkę relatywnie wcześnie np. o 17 godzinie aby móc nazajutrz jechać samochodem. Gdy kończę butelkę np. właśnie o godzinie 23 to już nie mam chęci otwierać kolejnej bo chce mi się spać. I takie spostrzeżenie przy okazji: picie wcześniejsze (np. o 16 godzinie) wyzwala większą kreatywność (i cierpliwość) niż późniejsze (np. o 20 godzinie).

Są ku…wa piersiówki – wódki, są piwa (standard) półlitrowe a dlaczego do ku…wy jeb…nej, nie ma w sklepach win w butelkach 250 ml (alkoholowo to ponad jedno piwo) albo choć 375 ml (optymalne jak dla mnie)? Chcę się ku…wa ograniczać, ale jak widać, nie mogę. W Kauflandzie co prawda jest bodaj w 250 ml butelce Villa Vinum czy jakoś tak ale spróbujcie się tego g…wna (butelka 750 ml około 10 zł albo mniej kosztuje) napić…

Co? Nie, bo na drugi dzień a tym bardziej na trzeci smakuje napoczęta butelka dobrego wina znacznie gorzej. A wylewać – żal.

Coś mi dziś rano odje..ało i pomyślałem, że może ze sklepów internetowych zacznę sprowadzać mniejsze butelki, bo słyszałem, że miewają. No i udało mi się znaleźć w sklepie Kondrata Marka… Riesling 375 ml za … 215 zł. 🙂 Półsłodki z 8% alkoholu… Ceny tej pół butelki nawet nie komentuję…

Do dystrybutorów wina: próbowaliście wykorzystać tę niszę rozmiaru? Podejrzewam, że moglibyście mieć znacznie więcej klientów gdybyście oferowali wino także  w butelkach 375 ml. Może przeprowadźcie w sklepach marketing, postawcie ankieterów, czy cóś… Wino kojarzy się głównie jako napój dla dwojga, a chu…ja prawda, bo „samotni” też lubią a w małżeństwach (jak u znajomego adwokata) często też tylko jedno pije a drugie wcale. Pisanie w prasie takiej czy innej o tym, że wino czerwone jest zdrowe, jest bardzo trendy ostatnio. Mam nadzieję, że jest zdrowe… Ponoć do wina czerwonego skłania się coraz więcej osób porzucając inne trunki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/09/2015

kategoria: społeczeństwo

Komentarze do 'Żądam zwiększenia puszek i butelek piwa do minimum dwulitrowych. Nie dyskryminujcie, nie rozpijajcie smakoszy wina!'

Subscribe to comments with RSS

  1. Kup alkomat – polecam 😉

    Zdziś Marchewka

    28 Wrz 15 18:24

  2. Miałem kupić ale zaprzestałem późnego picia. Dziwna sprawa bowiem, chce mi się wtedy spać a jak się położę, to usnąć nie mogę.

    admin

    28 Wrz 15 19:28

Skomentuj