Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dowód z ksiąg rachunkowych

skomentuj

Wielokrotnie w statystykach wejść na tego bloga odnotowałem zapytania tytułowe lub podobne ale z tego co widzę, to do tej pory nie stworzyłem wątku ściśle o tym a zatem teraz tworzę. Tym bardziej, że akurat ja jako pozwany zostałem wezwany niedawno do złożenia kopii ksiąg podatkowych; powód – Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. wniósł o to. Notabene dzisiaj była rozprawa ale nie chciało mi się jechać do Wrocławia i jeszcze nie telefonowałem z zapytaniem o wynik. Dla osób które pomyślały sobie że mam skłonności do niepłacenia zasadnych roszczeń, informacja o kulisach sprawy jest we wpisie Pilnie potrzebuję namiary na tych którzy czują się oszukani przez KRD; otrzymałem nakaz zapłaty.

Do rzeczy jednak; poniżej wkleiłem zawiadomienie z sądu wraz z wezwaniem do złożenia kopii ksiąg jeśli twierdzę, że nie zaksięgowałem faktur. Owszem, nie ująłem ich w kosztach więc skserowałem ewidencję zakupu i rejestru VAT za żądany okres czasu i wysłałem.

rejestr

Taka jeszcze uwaga na zakończenie; miałem kiedyś sprawę w której sąd uznał, że dowód z ksiąg (którego mimo wezwania sądu pozwany nie dostarczył) czyli zaksięgowania faktur nie można traktować jako niezbitego dowodu uznania roszczenia. Serio, tak było. No, dokładnie: sędzia wezwała pozwanego do złożenia kopii ksiąg rachunkowych a on nie złożył i mimo tego sędzia oddaliła powództwo (nie wzywała go ponownie).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/11/2014

kategoria dowody

Skomentuj