Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Egzekucja pożyczek przez dwóch komorników

skomentuj

Pytanie: Proszę o informację w następującej sprawie. Na dzień dzisiejszy z mojego wynagrodzenia jest prowadzona egzekucja komornicza, komornik potrąca 50 % mojego wynagrodzenia (2200 netto) z tytułu niespłaconej pożyczki w Banku. Jednocześnie została mi wypowiedziana druga pożyczka i mam informację ze również i ta sprawa jest już u komornika też w Olsztynie. Co się dzieje w sytuacji w której drugi komornik uzyska od zakładu pracy informację o tym ze egzekucja z wynagrodzenia nie może być prowadzona ze względu na już istniejące zajęcie ? Co może zrobić w tej sytuacji drugi komornik…?

A drugie pytanie: czy jeśli tytuł egzekucyjny jest wystawiony tylko na mnie, a rozliczam się z podatku wspólnie z małżonką czy komornik może zająć wspólną nadpłatę podatku..?

Odpowiedź: W przedstawionej sytuacji drugi komornik przyłączy się z egzekucją do wynagrodzenia. Nastąpi tym samym zbieg egzekucji i jeden z tych komorników przejmie sprawę drugiego. 50% które potrącać będzie już jeden komornik, będzie dzielone pomiędzy dwóch wierzycieli egzekwujących.
Naszym zdaniem powinno być możliwe zajęcie nadpłaty z rozliczenia wspólnego ale opinie w tym zakresie są podzielone dlatego nie możemy z całą pewnością odpowiedzieć na to pytanie.

kategoria: komornik

Skomentuj