Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pizza z komornikiem

1 komentarz

Takie zapytanie otrzymałem:

Proszę o podanie, czy Państwa firma może pomóc mi w odzyskaniu wierzytelności. Jako osoba prywatna wynajęłam lokal na działalność gospodarczą (pizzernia). Od kwietnia 2011 nie jest regulowany czynsz. W dniu 4 maja 2012 uzyskałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym na kwotę 6700 + ustawowe odsetki + 1280 tytułem zwrotu kosztów procesu. W lokalu prowadzona jest nadal działalność i czynsz w kwocie 670 miesięcznie nie jest regulowany. Nie chcę powierzyć tej sprawy komornikowi, ze względu na powiązania (ojciec wynajmującego jest byłym komornikiem), również ze względu na swoją pozycję nie chcę angażować się osobiście. Sprawa dotyczy lokalu w Łodzi.

I jeszcze nie wyrzuciłaś z lokalu tego pokomorniczego pomiota? I myślisz, że każdy komornik w Łodzi na baczność stanie usłyszawszy nazwisko jakiegoś byłego miejscowego komornika i dlatego że to jego synalek, to nie będzie chciał pieniędzy wyegzekwować? Moim zdaniem mylisz się, ale skoro dalej tak myślisz, to na wszelki wypadek weź komornika spoza Łodzi. Nie z Gdańska albo z Katowic ale na przykład z Pabianic albo ze Zgierza, żeby mu się chciało przyjechać na czynności terenowe, pobuszować w pizzeri.

Jeżeli egzekucja komornicza będzie bezskuteczna a dłużnik dalej będzie pizzerie u Ciebie prowadził, to wtedy daj znać, to my mu reklamę pizzerii zrobimy na mieście i w samym lokalu, w porze obiadowej. Przychody tak skoczą mu, że zapewne od razu zapłaci. Jest to już udowodnione, że klienci walą drzwiami i oknami do gastronomii o której wiedzą, że długów nie płaci i to już wyrokiem stwierdzonych. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

02/07/2013

kategoria: komornik

1 komentarz do 'Pizza z komornikiem'

Subscribe to comments with RSS

  1. 670 zł za pizzerię, za mieszkanie więcej czynszu płacę…a najlepiej nie płacić ehh

    Szela

    5 Lip 13 13:23

Skomentuj