Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Efekt (braku) prokuratorskich ustaleń

skomentuj

Taki mail z zapytaniem o windykację:

Jestem osobą fizyczną, posiadam wierzytelność na kwotę 18800zł (umowa na zakup stolarki otworowej). Firma już się zwinęła, działalność była otworzona na osobę fizyczną, był to punkt handlowy okien … w województwie łódzkim w miejscowości Tomaszów Mazowiecki. Sprawa była oddana do prokuratury w Tomaszowie Mazowieckim, ze skutkiem niewykrycia czynu zabronionego, tak więc po prostu umorzona. Prokuratura poinformowała mnie, że przeciwko tej osobie, która prowadziła działalność gospodarczą, nigdy nie była prowadzona egzekucja komornicza. Posiadam umowę zakupu stolarki otworowej z dowodem przelewu na kwotę 18800zł wykonanym w lipcu 2012 roku. Chciałbym aby Państwa firma zajęła się sprawą kompleksowo, chciałbym poznać warunki umowy, jak również kosztów egzekucyjnych pobieranych za windykację. Mieszkam w Piotrkowie Trybunalskim w woj. łódzkim. Czy można spotkać się z kimś w tym mieście lub okolicach, czy należy przyjechać do Sosnowca. Jeśli istnieje możliwość spotkania w Piotrkowie Trybunalskim, proszę o umówienie spotkania w najbliższym możliwym terminie.

Ciekawe, jak policja / prokuratura rzekomo ustaliła iż „przeciwko tej osobie, która prowadziła działalność gospodarczą, nigdy nie była prowadzona egzekucja komornicza”. Jedyny sposób, to wysłanie zapytań do wszystkich komorników sądowych na terenie Polski, bo od dawna zniesiona jest rejonizacja i wierzyciel np. z Gdańska może wnieść wniosek egzekucyjny przeciwko dłużnikowi z Katowic do komornika w Białymstoku. Komorników sądowych w Polsce jest około tysiąca więc jak myśli Pan, wysłali tyle zapytań w Pana „kluczowej dla bezpieczeństwa kraju” 😉 sprawie?

Uprzedzam zanim ktoś mnie zarzuci niewiedzę i wspomni o Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych. Tak, przedsiębiorcy są wpisywani do tego rejestru ale dopiero po umorzeniu bezskutecznej egzekucji. W opisanej sprawie może być tak, że w toku (nawet np. od roku) jest niejedna bezskuteczna egzekucja przeciwko temu dłużnikowi…

Uwaga ludzie, organy ścigania wprowadzają czasem (często?) pokrzywdzonych w błąd, idąc po najmniejszej linii oporu. Nie wierzcie ślepo temu, co policjant na przesłuchaniu Wam powie tzn, nie przyjmujcie wszystkiego jako pewnik. Niekoniecznie musi to być świadome wprowadzenie w błąd, może też to być efektem po prostu niewiedzy policjanta, ignorancji. To tak na marginesie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/05/2013

kategoria: prokuratorzy

Skomentuj