Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja roszczeń spornych lub nienależnych

komentarze 2

Taki mail: W czerwcu tego roku zawarlismy umowe z firma detektywistyczna z …. Niestety wyciagneli od nas 11.5 tys Euro ale zrobic nic nie zrobili. Teraz sie do nas nawet nie odzywaja. Nie otrzymalismy zadnego rozliczenia. Mimo wezwan do wywiazania sie z umowy, rozliczenia z pieniedzy i ich oddania, nie otrzymalismy zadnej reakcji procz kolejnych obietnic, ze wywiaza sie z umowy, choc termin w umowie jest do 30 sierpnia. Nie wiemy co robic.

Adwokat mowi, ze mamy marne szanse na odzyskanie wszystkich pieniedzy i jedyne na co mozemy liczyc to moze zwrot 5.5 tys euro. Nie stac nas jednak na strate 6 tysiecy bo przez ta firme nie tylko musielismy sie zadluzyc by dac im pieniadze (po podpisaniu umowy straszyli, ze jak nie damy im wiecej pieniedzy to z umowy sie nie wywiaze a teraz mimo, ze je dostali i tak się nie wywiazali), a kazdy dzien zwloki w wywiazaniu sie z umowy kosztuje nas wiele. Czy jest jakas szansa by Panstwo pomogli nam w odzyskaniu wszystkich pieniedzy? Jesli tak to jak by to wygladalo i jakie wiazalyby sie z tym koszta?

Firma windykacyjna powinna działać w zgodzie z prawem. Wierzyciele nie powinni rozumować na zasadzie „Gdzie adwokat (i sąd oraz komornik) nie pomoże tam firmę windykacyjną należy posłać”. Autorka listu wydaje się oczekiwać od windykatorów bezprawnych działań – wymuszeń pieniędzy które nie są należne zgodnie z opinią adwokata.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/01/2013

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Windykacja roszczeń spornych lub nienależnych'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja roszczeń spornych lub nienależnych'.

 1. Mieszkam w Chrzanowie woj. małopolskie w 2008roku wziąłem kredyt na siebie dla znajomego. mam problemy ze spłata bo on nie daje pieniędzy od dłuższego czasu. pierwszy rok tylko wpłacał a teraz wszystko na mojej głowie. Nie mam z nim żadnej umowy spisanej gdyż po prostu mu zaufałem bezgranicznie 🙁 Co dzwonie do niego to mówi że nie ma pracy i pieniędzy i zostałem sam z tym problemem. Czy jesteście w stanie mi pomóc oferuje duży procent od pobranej
  ściągniętej kwoty od dłużnika. Proszę o odpis czy w ogóle jesteście zainteresowani moja propozycją, jest to trudna sytuacja ale może ktoś pomoże

  yakub

  29 Mar 14 14:27

 2. Musiałby Pan uzyskać od niego oświadczenie na piśmie, iż było jak było; że jest winien panu pieniądze i jaką kwotę. Dopiero wtedy moglibyśmy zająć się sprawą.

  admin

  29 Mar 14 18:44

Skomentuj