Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może zająć nadgodziny?

4 komentarze

Pytanie: Mam zajęcie komornicze na wynagrodzeniu z umowy o pracę. Komornik pozostawia mi pensję ustawową – minimalną. W przyszłym miesiącu z uwagi na zastępowanie kolegi z działu szykuje mi się sporo nadgodzin i tu pojawia się pytanie, czy komornik może zająć nadgodziny?

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia wynagrodzenia przez komornika?

Odpowiedź: Tak, w takiej sytuacji wynagrodzenie z tytułu nadgodzin pracodawca powinien doliczyć do podstawowego wynagrodzenia i przelać z tego komornikowi kwotę pomniejszona o wynagrodzenie minimalne chyba że łączna kwota wynagrodzenia i nadgodzin będzie na tyle duża, że zajęcie będzie stanowić 50% tej łącznej kwoty i pozostanie Panu kwota wyższa od minimalnej: Komornik zajmuje “…nie więcej jednak niż 50% wynagrodzenia lub wierzytelności miesięcznie…”.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

18 lutego, 2023

Komentarze do 'Czy komornik może zająć nadgodziny?'

Subscribe to comments with RSS

 1. W małych firmach bywa często lepiej pod tym względem, nadgodziny są niepisane, zapłata z ręki do ręki. Miałem komornika, zarabiałem ponad 5 k na rękę a komornik nic nie dostał, bo oficjalnie byłem na minimalnej.

  K

  18 lut 23 o 20:55

 2. I co się stało z komornikiem? Dług nie zniknął tylko dlatego, że był chwilowo nie do wyegzekwowania.

  Adam

  20 lut 23 o 11:32

 3. Komornik może umorzy bezskuteczną egzekucję a wierzyciel zniechęcony już nigdy nie złoży ponownie wniosku o egzekucję.

  admin

  20 lut 23 o 11:47

 4. U mnie w robocie pracuję po 14 godzin dziennie i w tym nie ma nadgodzin, nie da się ich mieć.

  Anonim

  26 lut 23 o 21:22

Skomentuj