Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczkobiorca zamknął firmę

komentarze 2

Taki mail: Ja i moi znajomi szukamy porady i pomocy w odzyskaniu pieniędzy. Użyczyliśmy wspólnemu znajomemu duże kwoty. Szukał kapitału na biznes a krakowskie banki komercyjne ani spółdzielcze nie były skłonne go kredytować. Przez pierwszy rok wszystko odbywało się bez problemów ale w kolejnym roku przestał nam oddawać pieniadze.

Twierdził,ze jest trudny okres i cieżko sprzedać towar. Potem zamknął dodatkowo swoją restaurację w Krakowie ale wciąż w Krakowie mieszka. Na  dzień dzisiejszy twierdzi, że sprzedał cały towar i moze nam oddać pieniadze, ale miał dużo kontroli z US i innego urzędu z racji bardzo dużego przelewu jaki otrzymał za cały towar.

Wg  niego  pełne rozliczenie  i  sprawdzanie dokumentów przez urzędy powinno się zakończyć pod koniec stycznie ale pieniedzy nadal nie ma. Czy Państwo mieliście kiedyś taką sprawę badz podobną??? Mamy  umowy pożyczek, były one również rejestrowane w US i opłacono 2 % PCC – płacił je pozyczkobiorca.

Mamy również weksle. Kwoty są  duże dlatego proszę o informację jak Państwo działacie ,jak wyglądają opłaty i czego potrzebujecie jak również  jaką macie skuteczność w odzyskiwaniu pieniędzy. Czekam na Państwa odpowiedz z niecierpliwoscia

Doświadczenie w podobnych sprawach pokazuje, że tacy dłużnicy często nie mają na siebie żadnego majątku i egzekucje komornicze są w stosunku do nich bezskuteczne. Pożyczkodawcyy mogliby, każdy z osobna, złożyć przeciwko dłużnikowi zawiadomienie do prokuratury o wyłudzeniu pożyczki. To, jak dłużnik tłumaczy się jest niewiarygodne. Ważne, aby każdy z pożyczkodawców złożył zawiadomienie a nie tylko jeden w swojej sprawie. Fakt, że jest wielu pokrzywdzonych może spowodować pożądana reakcję organów ścigania – przedstawienie dłużnikowi zarzutów wyłudzenia. Grożąca mu kara pozbawienia wolności może mobilizować go do zwrotu pieniędzy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/01/2013

kategoria: wyłudzenie

Komentarze do 'Pożyczkobiorca zamknął firmę'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pożyczkobiorca zamknął firmę'.

  1. Jestem osobą fizyczną i pożyczyłem drugiej osobie fizycznej 15.10.2011 r. kwotę 5000 zł. Do dzisiaj z tego długu odzyskałem jedynie 1000 zł i z osobą która jest mi winna pieniądze straciłem wszelki kontakt. Chciałbym zapytać czy bylibyście Państwo zainteresowani odzyskaniem tej wierzytelności. Również mam pytanie do jakiej maksymalnej kwoty mógłbym wypełnić weksel? W umowie jest zdanie iż można go wypełnić do maksymalnej kwoty 6500 zł lecz może byłaby możliwość wpisania większej kwoty tak aby w maksymalnie możliwy sposób obciążyć mojego dłużnika. Sprawa dotyczy Krakowa.

    Cygan

    23 Mar 14 17:53

  2. Jak jest napisane, że do 6500 z. to wypadałoby nie przekroczyć tej kwoty, bo dłużnik skutecznie zarzuci, że zbyt wysoka kwota została na wekslu wpisana. Możemy zająć się sprawą, ale proszę o pozostawienie nam kontaktu do siebie (nasze dane kontaktowe znajdują się na górze bloga).

    admin

    24 Mar 14 06:08

Skomentuj