Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niewłaściwe zachowanie się komornika

skomentuj

Taki mail: Bardzo proszę o poradę, co w tej sytuacji ma zrobić mama: Otóż w roku 2009 na święta mąż siostry przeszedł operacje w polskim szpitalu na wyrostek, dostał rachunek za operacje i pobyt w sumie ok 2000 zł do dnia dzisiejszego nie została kwota uregulowana iż ubezpieczenie niemieckie nie pokryło kosztów z niewiadomo jakich powodów, podkreślam iż szpital nie spisał danych z dowodu ani paszportu został tylko podany adres pobytu w Polsce czyli adres domu rodzinnego (podkreślam również iż pacjent nie jest zameldowany w Polsce ani również jego związek z siostra nie jest zameldowany w polskim urzędzie stanu cywilnego).

U mamy było juz dwa razy dwóch komorników pierwsza kobieta była bardzo miła lecz nie przyjęła adresu zamieszkania pacjenta w Niemczech delikatnie rozmawiała z mamą podziękowała za zajęty czas i wyszła, natomiast drugi komornik był bardzo niemiły, krzyczał wręcz wydzierał sie na mamę, groził że wejdzie na pobory i wyszedł i tu jest moje pytanie czy komornik ma prawo sie tak zachować wobec osoby która nie jest niczemu winna i wejść jej na pobory? I czy są jakieś reguły jak ma sie zachować komornik w stosunku do osób starszych w ogóle do drugiej osoby czy traktować jak zwierzęta? i następne pytanie czy ma prawo wejść na pobory mamy i na pobory siostry (żony pacjenta)?

Oczywiście komornik powinien zachowywać się kulturalnie, na czynności jak i na zachowanie się komornika można wnieść skargę do prezesa sądu rejonowego. Komornik nie ma prawa zająć wynagrodzenia osoby która nie jest dłużnikiem przeciwko któremu prowadzi egzekucję.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/01/2013

kategoria komornik

Skomentuj