Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Skąd komornik wie gdzie mam konto?

4 komentarze

Pytanie: Skąd komornik wie gdzie mam konto bankowe? Wierzyciel nie mógł znać mojego konta, komornik nie wezwał mnie jak dotąd do złożenia wykazu majątku. Chyba w tydzień po rozpoczęciu postępowania egzekucyjnego zajął moje konto którego też nigdzie nie publikowałam.

Przeczytaj też: Jak uniknąć zajęcia konta przez komornika

Odpowiedź: Podstawy sposób uzyskiwania przez komornika informacji o rachunkach bankowych dłużnika to system Ognivo w którym zrzeszone są obecnie wszystkie banki komercyjne, spółdzielcze i SKOK-i. I najprawdopodobniej ą drogą uzyskał informację o Pani rachunku bankowym. Jednak może Pani teraz w innym banku założyć rachunek bankowy i komornik prawdopodobnie już nie dowie się o nim, no przynajmniej przez kilka miesięcy. Oto dlaczego: Jak często komornik sprawdza konta bankowe w OGNIVO?. Korzystne konta osobiste które można założyć nie wychodząc z domu są tutaj a konta firmowe tutaj.

Komornik może też zapytać w Urzędzie Skarbowym o konto bankowe dłużnika; nawet jeżeli dłużnik nie prowadzi działalności gospodarczej, to konto bankowe mógł podać w zeznaniu podatkowym.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć konto oszczędnościowe?

W przypadku dłużników prowadzących działalność gospodarczą numer konta bankowego znajduje się też w ZUS do której to instytucji komornicy również kierują zapytania. Również na białej liście (w przypadku podatników VAT) można znaleźć numer konta bankowego osoby prowadzącej działalność gospodarczą.

Przeczytaj też: Komornik a zmiana konta bankowego – czy to przestępstwo?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

17 października, 2022

Komentarze do 'Skąd komornik wie gdzie mam konto?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy komornik może zażądać ażeby dłużnik podał mu numer konta bankowego jak tylko założy nowe konto?

  Janka

  19 paź 22 o 08:29

 2. Nie, komornik nie ma prawa tego żądać od dłużnika.

  admin

  19 paź 22 o 11:45

 3. Komornik pyta w Ognivo tylko banki komercyjne (o konto dłużnika) a przecież jest mnóstwo banków spółdzielczych oraz SKOK i to w tych instytucjach konto jest niemal w stu procentach bezpieczne o ile nie dowie się o nim inaczej (jak w artykule).

  Sister

  28 paź 22 o 11:25

 4. Mam konto właśnie w banku spółdzielczym którego to konta komornik po dziś dzień nie zajął a egzekucja trwa już od czerwca tego roku.

  Anonim

  29 paź 22 o 03:31

Skomentuj