Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może zająć stare auto?

2 komentarze

Pytanie: Czy komornik może zająć stare auto? Na przykład 21 letnią Toyotę Avensis albo jakiś tańszy model? Czy ograniczają go w tym jakieś przepisy albo praktyka?

Przeczytaj też: Kiedy komornik nie może zająć samochodu?

Odpowiedź: Żaden przepis nie ogranicza komornika w zajmowaniu starych samochodów. A praktyka jest taka, że zwykle odstępują od zajęcia samochodów o niskiej wartości handlowej ale jeżeli wierzyciel się uprze (asystując komornikowi podczas egzekucji) to komornik będzie musiał zająć nawet taki samochód i wystawić na licytację.

Przeczytaj też: Zajęcie samochodu przez komornika

Nie można wykluczyć i tego, że wierzyciel poleci komornikowi stary samochód zająć postanowiwszy przejąć go na własność za pół ceny po bezskutecznych licytacjach.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć samochód żony za długi męża?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

28 listopada, 2022

Komentarze do 'Czy komornik może zająć stare auto?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Problemy są nawet z niestarymi samochodami aby sprzedać je na licytacji komorniczej. Powodem tego jest brak możliwości zapoznania się przez licytanta ze stanem technicznym pojazdu.

    Sebastian

    29 lis 22 o 04:30

  2. Komornicy zajmują starocie dla postrachu dłużnika wiedząc, że tego nie sprzedadzą, liczą na to że dłużnik wykołuje skądś pieniądze i zapłaci aby rzecz nie została sprzedana za pół ceny.

    Darek

    30 lis 22 o 15:05

Skomentuj